Investorid on muutunud hõbeda osakute järgi hulluks

Raivo Sormunen 29. aprill 2011, 09:55

Sel nädalal on muutunud börsil kaubeldav hõbedafondi osak (iShares Silver Trust – sümbol „SLV“) Ühendriikides turu kõige popimaks börsil kaubeldavaks fondiks (ETF-ks).

Eile kaubeldi New Yorgi börsil koguni 180 miljoni iShares Silver Trust osakuga kogumahus kaheksa ja pool miljardit dollarit, kirjutab Barron`s.

Aastaid kõige popima börsil kaubeldava fondiga SPY (USA turu laiahaardelise S&P 500 indeksit jälgiv fond) kaubeldi vaid 125 miljoni osakuga. Kuna SPY osak on aga kallim, ulatus selle päevakäive rahaliselt siiski hõbedast suuremaks (16,3 miljardi dollarini).

„Kui paljude ETF-diga on alates 2004. aastast kaubeldud enam kui SPY-ga, siis sellise mahuga kauplemisaktiivsust (nagu hõbeda fondi osakutega) pole veel keegi näidanud,“ märkis Katrina Clay New Yorgi börsilt.

SLV osaku aktiivsus on viimaste kuudega kasvanud meeletus tempos.
Kui sel nädalal on kaubeldud päevas keskmiselt 157,2 miljoni osakuga, siis 2011. aasta esimeses kvartalis oli veel osakute keskmine päevamaht 28,9 miljonit.

Samas on SPY selle nädala 118,5 miljoni osaku suurune päevakäive üksjagu madal esimese kvartali keskmisest 169 miljoni osaku suurusest käibest.

Märkus: ETF-e saab börsilt osta nagu tavalisi aktsiaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. April 2011, 09:55
Otsi:

Ava täpsem otsing