Olympicu aktsia on usku väärt

Fredy-Edwin Esse 06. mai 2011, 00:00

Eile esimese kvartali majandustulemused avalikustanud Olympic EG näitas, et taastuv majandus on soodsalt mõjutamas ka kasiinooperaatorit. Olympicu edusse uskumiseks on põhjuseid mitmeid.

Rumeeniast lahkumine õige samm. Esimene ja kõige valusam punkt on mõistagi Rumeeniast lahkumine. Oli seal tegutsemine pikka aega kahjumlik ja kahe kasiino peale olid väljavaated üpris nigelad. Ka aktsia müüdi umbes 3% odavamaks pärast seda uudist.

Vahel on raske mõista turu reaktsioone ja sama oli ka Rumeenia otsusega. Isiklikult tervitasin seda otsust, sest suudeti vabaneda nõrgimast lülist firma kasiinodeahelas, mis tulevikus avaldub kindlasti positiivselt. Samuti oli selge, et lokkava korruptsiooniga Rumeenias ei saa endast lugupidav börsifirma oludele vastavat laienemismetoodikat rakendada.

Hea küll, erakorralise kahjumina kirjutati ühes kvartalis 2,5 miljonit korstnasse, kuid nelja aasta peale kannatati Rumeenias 31 miljonit eurot kahjumit. Väikeaktsionärina on minul hea meel, et sellisest koormast suudeti vabaneda.

Head majandustulemused. Samuti on Olympic üks majanduse tõusudest ja langustest enim mõjutatud Tallinna börsi ettevõte. Majandusaktiivsuse tõustes ja inimeste sissetulekute suurenedes võidab Olympic otseselt, sest üha enam vaba raha hakkab liikuma kasiinodesse.

Ära ei tasu unustada ka, et juba eile avaldatud tulemused olid tegelikult head. Vaid Rumeenia ja Poola ühekordsed kulud tuhmistasid pilti. Olympicu käive kasvas seevastu oodatust rohkem ja ületas ka analüütikute prognoose. Eestis ehk firma suurimal turul kasvas käive seejuures 36%.

Olympic tõestas end kriisi ajal ka hea juhtkonnaga ettevõttena, mis lisab tuleviku osas vaid kindlust. Ei ole küll eesmärk kiita firma aktsionärina ettevõtet taevani, kuid finantstulemusi ja makromajanduslikku arengut vaadates on Olympicu aktsia väärt usku ja ostmist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:52
Otsi:

Ava täpsem otsing