Kuidas pikendada üürilepingut?

Tanel Olek 09. mai 2011, 00:00

  Muutusteks tuleb valmis olla
 • 1. Paindlikkus üüripinna mahu muutuse suhtes - mõtle läbi, kuidas firma kasvab. Lähtudes praegusest töötajate arvust võib see pärssida tulevikus laienemist. Liiga suure pinna üürimine tekitab jälle ebamõistlikke kulusid. Kui on kindel soov tulevikus laieneda, tuleb seda kindlasti arvestada üürilepingu kehtivuses või lisada lepingusse majasisene laienemise optsioon.
 • 2. Üürihind ja kõrvalkulud. Võrdle alternatiivseid pakkumisi. Lihtsam viis seda teha on jälgida kinnisvaraportaale, kuid tihti ei pruugi sealne pakkumishind kajastada tegelikke tehinguhindasid. Adekvaatse turuinfo saamiseks on mõistlik pöörduda professionaalsete kinnisvarakonsultantide poole. Kindlasti tuleb välja selgitada kõikvõimalikud lisanduvad kulud. Selleks tuleks küsida üürileandjalt eelmiste perioodide kõrvalkulude arveid, seda nii suve- kui ka talvekuude kohta. Alati tuleks arvestada ka kolimisega seotud kuludega, nagu näiteks mööbli kolimine, uued ettevõte rekvisiidid, turunduskulud ja parkimiskulud.
 • 3. Indekseeri üürihind. Sageli on üürlepingutes hinnatõus seotud tarbijahinnaindeksi (THI) muutusega ehk üürhind muutub vastavalt sellele, kui palju on aasta arvestuses muutunud THI. Samas võib see olla liiga heitlik ega võimalda prognoosida täpselt kulusid. Sellisel juhul on võimalus kokku leppida konkreetne hinnatõusuprotsent või määrata THI-le maksimaalne muutuse ülempiir.
 • 4. Üürilepingu kehtivus ja ülesütlemine. Enamikul ettevõtetest on raske pikalt ette planeerida oma üüripinna vajadusi, kuna see sõltub mitmest aspektidest, kaasa arvatud ettevõtte edust ja ebaedust. Kui tegutsetakse muutlikul turul, siis ei ole mõistlik sõlmida liiga pikka üürilepingut või jätta liiga pikka lepingu ülesütlemisest etteteatamist. Samas, kui ettevõte on stabiilne, kasv ja muutused prognoositavad, siis aitab pikk üürileping vältida ootamatuid olukordi, kus üürileandja palub pinnad vabastada.
 • 5. Allüüri õigus. Kui tekib siiski vajadus enne üürilepingu kehtivuse lõppemist asukohta muuta, annab allüürimine võimaluse seda teha ilma liigsete kuludeta.
Allikas: Seven Real Estate Advisors

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  24. November 2011, 18:52
  Otsi:

  Ava täpsem otsing