Kontorihotell majutab büroo üheks päevaks

Rivo Sarapik 16. mai 2011, 00:00

Erinevalt kodubüroos töötamisest saab aga kasutada konverentsiruumi ning sotsialiseeruda, samas ka kliente vastu võtta.

Sõltuvalt teenusepakkujast on lepingud rohkem või vähem paindlikud - kui pikaks ajaks leping sõlmitakse ning kui pika või lühikese perioodiga pinda kasutada antakse.

"Sobilik on jah pigem neile, kes hästi palju ringi liiguvad. Palju välismaalasi kasutab seda võimalust näiteks. Nad tulevad kuuks ajaks Eestisse oma tööasju ajama ja otsivadki sääraseid kontoripindu," selgitas Tallinnas Metro Plazas büroohotelli vahendava Agenda Kinnisvara maakler Egon Eelvee.

"Kui vaba tuba, anname ka kuuks ajaks, aga pigem eelistame mitmeks kuuks ja pikemaajalisi lepinguid," selgitas Veronika Kimsen, Tallinnas Foorumi kaubakeskuses bürohotelli haldava 1Office'i raamatupidaja."Büroohotell sobib inimesele, kellel on vaja arvutit ja esinduslikku kontorit ning näiteks kliente vastu võtta. Näiteks juristid, meedia või kinnisvaraga tegelevale inimesele, jms." Ülemiste City juhatuse esimehe Gert Jostovi sõnul on Targa Äri Kontorihotell eelkõige mõeldud hüppelauaks noortele või väikestele ettevõtetele.

Lisaks töölauale ja toolile ning vajalike kommunikatsioonide olemasolule pakub firma ka sekretäriteenust - telefonikõnedele vastamist, ning äriaadressi. "Pikka broneerimisaega ei ole. Kui laud ja toolid olemas, siis kas või kohe," lisas ta.

Kontor tehases. Sarnast teenust pakub ka mullu sügisel Tallinnas Lutheri kvartalisse loodud Garage48 idufirmade nn keskus ehk hub. "Otsime tõesti pigem tehnoloogiliste teenustega tegelevaid firmasid, alustaval õmblusfirmal ei ole sellel pinnal lihtsalt midagi teha," selgitas ettevõtmise juht Hannes Lents.

Endises tehasehoones on 200 ruutmeetrit kontoripinda, püsitöötajatega on sellest praegu kaetud kaheksa ehk ligi kolmandik. Ülejäänu jaguneb oma kuus 5-10 päeva kohal veetvate ning kogukonna toetajate vahel. Viimastel on küll oma kontoripind olemas, kuid käivad seal näiteks ettevõtteid nõustamas. "Täna tuled - täna saad," kommenteeris Lents ettetellimisaega.

Peamine vahe nn tavabüroopinnaga on keskuses paindlikkuses - esiteks on lepingud paindlikud ja need saab trahvideta üles öelda, teisalt saad näiteks põhitöö kõrvalt idee ajamiseks võtta ruumi täpselt selleks ajaks nagu vajad - tunniks või 10 päevaks. "Tehniliste võimaluste poolelt on see nagu tavakontor. Pigem pöörame rohkem tähelepanu õhustikule ja kogukonnale - et inimesed ja ideed saaksid kokku. Meie eesmärk ei ole vaid büroopinda pakkuda, seda teevad ka paljud teised," selgitas Lents.

Niinimetatud kaaskolleegid on kontoris peamiselt 30. aastate ringis vabakutselised - disainerid, programmeerijad, ettevõtjad. "On ühemehefirmasid, on suuremaid kollektiive, kellel osa töötajaid Tallinnas, osa Tartus või üldse välismaal," lisas Lents.

Büroohotellil ei ole püsivat lepingut, piisab ühekuulisest etteteatamisest.

Teine põhjus on kulude arvestamine. Kui tavabüroo pinna juurde kuulub rent pluss kommunaalkulud, mis võivad hooajaliselt kõikuda, siis büroohotellil on kindel summa iga kuu.

Kolmasti pluss on kindlasti väga mugav asukoht ja parkimisvõimalused. Samuti ei pea ise omale büroomööblit ostma.

Ühest küljest on tal kuumakse võrreldes sarnase pinnaga paarkümmend protsenti kallim, aga samas puuduvad nimetatud investeeringud, ei pea ennast siduma ega ettemakseid tegema. Ehk sellega võrreldes ei tule kallim.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing