Konditsioneerikiirabi kontorisse

Signe Sillasoo 25. mai 2011, 00:00

Kvaliteetkliima OÜ tegevjuht Marek Aru ütles, et mullune kuum suvi näitas, et kui mobiilseid konditsioneere on tellitud ainult teatud hulk ja kui need on maha müüdud, siis ei pruugi müüjad tehasest uusi juurde saada. "Eelmisel aastal müüsime ligi sada tükki nädala ajaga maha ja kõik, rohkem me suve jooksul enam uut kaupa ei saanud," lisas ta. "Suvel palava ilmaga selle peale mõtlema hakata on juba hilja. Siis ei ole kuskilt enam osta."

Nädalaga saab jahutaja. Sama soovitus kehtib statsionaarsete seadmete kohta, praegu järjekordi Aru sõnul pole ja nädalaga saab seadme paika.

Ehkki mobiilne seade on kiirabi kuuma vastu, ei ole selline konditsioneer samaväärne statsionaarsega, millel on üks siseosa ja üks välisosa. "Mitte iialgi ei saa mobiilse konditsioneeriga nii head tulemust. Esiteks on tal kompressor sees, ta müriseb, teiseks tekitab ta vaakumit. Tema võimsus on ikkagi piiratud. Meie nimetame seda kiirabi variandiks," selgitas ABC Kliima juht ja omanik Priit Pärn. "Kui on kähku ja kiirelt jahutust vaja, enam ei suuda olla, siis ta esmased vajadused rahuldab ära. Stabiilne ja süsteemne jahutamine selle seadmega pole võimalik."

Tegelikult saab ka statsionaarse jahutaja Aru sõnul kontorisse 3-4 tunni jooksul paigaldada. "Kui on lihtne paigaldus, keerulisem võtab muidugi kauem aega," lisas Aru.

FSK Soojuspump ja Konditsioneer OÜ üks omanikest Anneken Lemberg soovitab valikul arvestada veel plaanidega. "Kui on soov kasutada seadet tulevikus ka kütmiseks, tasub eelistada inverterseadet. See võimaldab säästlikult nii kütta kui ka jahutada ning tehtud investeering tasub end kiiremini ära," soovitas ta.

Aga millist seadet mitte osta? "On olemas sellised, kuhu kallatakse jääkuubikuid sisse. Sealt ei saa mitte muhvigi, ma ütleks nii," kommenteeris Pärn. Hind on neil tema sõnul küll odav, kuid nendega ei ole midagi peale hakata. "Mobiilsetest konditsioneeridest on välimuse järgi juba aru saada, milline on normaalsem ja milline mitte. Kui ta juba näeb välja selline "tule-eile meile", siis ma ei soovita seda osta."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing