Tükeldatud Nokia maksaks 52% praegusest enam

Katre Pilvinski 03. juuni 2011, 15:55

 Nokia on hävitanud niivõrd palju oma väärtust, et aktsiate hind võiks tõusta 52%, kui firma tehtaks tükkideks ja müüdaks.

Kunagi oli Nokia väärt umbes 300 miljardit dollarit, kuid pärast seda kui Apple 2007. aasta juunis tutvustas iPhone’i on ettevõtte väärtus langenud 77 protsenti 25,6 miljardi dollarini.

Arvestades netorahavooge, on Nokia odavam kui tema 10 suurimat konkurenti, arvestades ettevõtte EBITDAd, vahendas andmeid Bloomberg.

Kui Nokia eraldaks mobiiltelefonide, infrastruktuuri seadmete ja kaardistamise tarkvara ning raamatupidamise üksused, võib Nokia väärtus olla 39 miljardit dollarit, tuginedes võrreldavate ettevõtete hinnangutele.

Kuna Nokia kärpis oma mobiiltelefonide üksuse käibeprognoosi, võib firma teenida tänavu kahe dekaadi kõige väiksema kasumi. Nokia osade müük võiks pakkuda huvi Microsoftist kuni Samsung Electronicsi ja HTC-ni.

“See on klassikaline situatsioon, kus firma osad on rohkem väärt kui tervik,” ütles Bahl & Gaynor Investment Counseli analüütik Matt McCormick, mis haldab 3,6 miljardit dollarit. “Kell tiksub, Nokia on hea bränd, kuid ka väsinud bränd ning nad peavad midagi ette võtma. Nokia on väga tugev ülevõtmise kandidaat,” lisas McCormick.

Nokia kõneisik Laurie Armstrong ütles e-kirja vahendusel, et nad ei kommenteeri kuulujutte ega spekulatsioone. Microsofti esindaja Melissa Havel keeldus kommenteerimast.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. June 2011, 19:30
Otsi:

Ava täpsem otsing