Rahasadu Silvanos jätkub

Raivo Sormunen 10. juuni 2011, 00:00

Kokku jagab Silvano sel aastal aktsiate nimiväärtuse vähendamise ja dividendimaksete kaudu välja 11,46 miljonit eurot ehk 0,29 eurot aktsia kohta. Ehk makstakse välja summa, mis ulatub ligi 10 protsendini aktsia turuväärtusest, tehes sellega silmad ette ka Tallinna Veele.

Kõige enam võidab sellest suuromanik Toomas Tool, kes võtab enda ja Baltplasti kaudu omanikutuluna välja 2,79 miljonit eurot. Arvestades, et Tool teenis eelmise aasta sügisel Silvano dividendide pealt 0,5 miljonit eurot ja teist samapalju umbes 210 000 aktsia müügi pealt on ärimees võtnud Silvanost välja juba 3,8 miljonit eurot ehk umbes pool oma esialgsest investeeringust (Tool sai Silvano suuromanikuks 2009. aasta lõpus, kui 9,8 miljoni aktsia suuruse paki turuväärtus oli 7,5 miljonit eurot).

Väga hästi on läinud ka neil õnnelikel, kel õnnestus Silvano aktsiat osta 2009. aasta kevadel 0,2-0,3 euro eest. Nemad saavad Silvanolt sel aastal kogu sissepandud raha tagasi.

Ettevõte jätkab aktsiate tagasiostu programmi. Silvano väikeaktsionär Tanginvest OÜ juht Andrus Tangi peab Silvano raha väljajagamist väga positiivselt otsustuseks. "Väga positiivne otsus Silvano FG poolt. Pärast seda viimast teadet ostsin aktsiaid ka natukene juurde. Vanker sõidab õiges suunas ja midagi ei ole nuriseda. Silvanoga ma olen kõige rohkem rahul, seal on ka mul suur osa portfellist," märkis Tang, lisades samas, et selline suur raha väljamaksmine ei saa olla jätkusuutlik. "Aktsiakapital ei saa lõpmatuseni väheneda ning edaspidi makstakse dividende."

Lisaks raha väljamaksmisele pannakse 30. juunil toimuval Silvano aktsionäride üldkoosolekul hääletusele aktsiate tagasiostuprogrammi pikendamine. 30. juunil 2012 lõppeva aktsiate tagasiostuprogrammi maksimaalne tagasiostetavate aktsiate arv on 10% ettevõtte aktsiatest ning ühe aktsia eest tasutav maksimumhind 4,50 eurot aktsia kohta. Sel suvel lõppeva programmi raames oli aktsiate maksimaalne kokkuostuhind veel 4 eurot.

Intervjuu Swedbank Markets aktsiaanalüüsi analüütik Risto Huntiga.

Kuidas kommenteerite seda nn rahasadu, mis sel aastal Silvano aktsionäre tabab? Nn rahasadu on aktsionäridele kindlasti meelepärane. Kuna ettevõttel seisab palju raha lihtsalt bilansis, siis on pigem hea, et see aktsionäridele jagatakse.

Kuidas kommenteerite seda, et nüüd on Silvano parem väljamaksja kui Tallinna Vesi? Ei ole sobiv Silvanot ja Tallinna Vett omavahel võrrelda.

Kas Teie arvates on Silvanol olemas nii palju vahendeid väljamaksmiseks? Oleme üsna kindlad, et Silvano on võimeline sellist väljamakset tegema. I kvartali seisuga oli ettevõtte raha hulk bilansis üle 20 miljoni euro, mis on piisav väljamakseks. Lisaks on ettevõtte tegevus väga kasumlik ehk raha voolab pidevalt sisse.

Kui jätkusuutlik on selline raha väljamaksmine? Kapitali vähendamist ning selle abil tehtavaid väljamakseid meie ei prognoosi ja usume, et see on pigem erakorraline. Küll aga prognoosime me dividendide väljamakseid ning usume, et dividendid suurenevad aastast aastasse.

Kas see ei sea firma funktsioneerimist ohtu? Oleme arvamusel, et säärane väljamakse ei sea ettevõtte tegutsemist ohtu, sest ettevõttel ei ole suuri kohustusi, mis tasumist nõuaksid, ning investeerimisvajadust. Lisaks on ettevõtte kasumimarginaalid korralikud.

Silvano saab endale kindlasti lubada nii dividendide väljamakset kui ka kapitali tagastust aktsionäridele. Võrdluseks võib tuua, et 2010. aastal oli ettevõtte vaba rahavoog 15,6 miljonit eurot. Seega suudab ettevõte katta kõik maksed aktsionäridele ning jätkata ikka veel konservatiivse bilansiga, kus laenukoormus praktiliselt puudub.

Ettevõte on varem kinnitanud soovi olla ka tulevikus korralik dividendidemaksja ning põhitegevuse rahavoog ja kasumlikkus ka kindlasti võimaldavad seda. Silvano selle aasta väljamaksed aktsionäridele annavad juba ainuüksi 9% tootluse ning samas on ettevõte näidanud viimased neli kvartalit üle 20%-list käibekasvu. Seetõttu on ettevõte meie jaoks atraktiivne ning LHV Panga soovitus aktsiale on "osta".

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:55
Otsi:

Ava täpsem otsing