Saksa pangad võtsid raha Kreekast välja

Annika Matson, Sirje Rank 09. juuni 2011, 11:57

Euroopa ühtsus lõpeb niipea, kui asi puudutab raha – nii on see vähemalt paljude Saksa pankade ja kindlustusfirmadega, kirjutab Handelsblatt, vahendades meediateateid, et Saksa pangad ja kindlustusfirmad on vargsi massiliselt Kreeka riigi võlakirju müünud.

Nii kirjutas Die Welt, et Saksa kindlustusfirmadel on veel vaid 2,8 miljardi euro väärtuses Kreeka riigi võlakirju. See selgub ühest Bundestagi rahanduskomisjoni sisemiseks kasutuseks mõeldud dokumendist, mis sattus ajalehe Die Welt reporteri kätte.

Seega on Kreeka võlakirjades koguinvesteeringutest vaid 0,22 protsenti. Veel aasta tagasi oli Kreeka riigi võlakirjades 5,8 miljardit eurot. 

Ajalehe Financial Times Deutschland andmetel võtsid Saksa pangad 2010. aasta mai alguses Kreeka võlakirjadest korraga välja ligi kolmandiku koguinvesteeringust, selgub Saksa keskpanga andmetest finantsasutuste rahapaigutuste kohta Kreekas.

Saksa riigi rahandusstatistika aruannete kohaselt oli Saksa pankadel tänavu jaanuaris ja veebruaris Kreeka riigi võlakirjades üle 10,3 miljardi euro. 2010. aasta aprilli lõpus oli see näitaja veel 16 miljardit eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    11. June 2011, 13:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing