Kehv ilm kärbib nisu saaki

Birjo Must 13. juuni 2011, 12:14

Põuad Prantsusmaal ning äikesetormid ja sajuhood USAs langetavad käesoleva aasta nisu saaki, kirjutab Bloomberg.

“Tarne tingimused maailmas ei ole nii optimistlikud,” ütles Phillip Futures Pte. analüütik Ker Chung Yang täna. Mure, et kuiv ilm kärbib maailma suurimate nisu tootjate saaki kaalus üles optimismi, mis tekkis Venemaa tagasitulekust eksporditurule, lisas ta.

Prantsuse nisu saak võib sel aastal põua kahjustuste tõttu langeda 15protsenti, kärpides saaki 13protsenti 30,9 miljoni tonnini, mis on nelja aasta madalaim tase, ütles FranceAgriMer 8. juunil.

USA põhjapoolsetel tasandikel lükkavad vihmasajud ja äikesetormid jätkuvalt edasi kevadnisu ja maisi istutamist, selgub DTNi prognoosidest.

5. juuniks oli USAs istutatud vaid 79protsenti kevadisest nisust. See jääb oluliselt alla eelmise aasta tasemele, mil selleks ajaks oli istutatud 97protsenti viljast. Viie aasta keskmine tase on 98protsenti, raporteeris 6. juunil  riigi põllumajandus ministeerium.

Maisi saagist istutati juuni alguseks umbes 94protsenti, võrreldes varasema aasta 99protsendiga ja viie aasta keskmise taseme 98protsendiga, lisati raportis.

Chicago börsil oli 9. juunil nisufutuur 40,5 senti buššeli kohta madalam kui maisifutuur. Maisi futuur ulatus 7,9075 dollarini buššelist. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. June 2011, 13:28
Otsi:

Ava täpsem otsing