Euroliit lihtsustab laste ja perede elatisraha kättesaamist

Silvia Kruusmaa 21. juuni 2011, 17:44

Sel nädalal hakkavad kehtima Euroopa Liidu uued elatisraha eeskirjad. Uus süsteem kiirendab lahkuläinud vanemate poolt peredele ja lastele hüvitiste maksmist kogu Euroopa Liidus, vahendas Euroopa Komisjoni Esindus Eestis.

„Lapse huvid tuleb alati esikohale seada. Uute eeskirjadega tagatakse, et lapsed saavad neile ettenähtud rahalise toetuse ka siis, kui üks vanem elab perest lahus teises Euroopa Liidu liikmesriigis,“ märkis Euroopa Komisjoni asepresident ja õigusküsimuste volinik Viviane Reding.

Seni on elatise ja muude toetuste sissenõudmise protsess olnud üsna keeruline, kui abielupaar lahutab ja üks lapsevanem kolib elama teise riiki. Uued reeglid võimaldavad ka piiriülestes olukordades elatisraha tõhusamalt sisse nõuda. Kogu ELi hõlmav süsteem võimaldab ühes liikmesriigis elatisraha kohta käivat otsust täita ka teistes liikmesriikides ilma erimenetluseta. Samuti on uutes eeskirjades paika pandud reeglid, mis lihtsustavad eri riikide elatisrahaga tegelevate asutuste koostööd.

Euroopa Liidus elab hinnanguliselt umbes 16 miljonit eri rahvusest paari ja igal aastal lahutatakse ligikaudu miljon abielu. Uue reeglistiku põhjuseks on aina sagedamini esinev olukord, kus üks vanem elab välisriigis ja keeldub perekonda rahaliselt toetamast.

18. detsembril 2008 vastu võetud näärust kohaldatakse ELi liikmesriikide vahel alates 18. juunist 2011.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    21. June 2011, 17:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing