Riigikogulased andsid valitsusele laenamises silmad ette

Anne Oja 27. juuni 2011, 00:00

Kõige suurem laenukoormus lasub riigikogusse valitud Tõnis Paltsul, kellel on kaks kopsakat investeerimislaenu ja eluasemelaen, ütlevad aprilli seisuga esitatud majanduslike huvide deklaratsioonid.

Kõik ettevõtja Andrei Korobeiniku laenud on eluasemelaenud.

Ka Toomas Tõniste on võtnud eluasemelaenu, kuid esmakordselt riigikokku pääsenud Deniss Boroditš nii eluasemelaenu kui ka laenu, mille otstarbe jättis poliitik määratlemata.

Michalil kopsakas eluasemelaen. Valitsuses on kõige suurem laenujääk, 231 103 eurot ehk 2,7 miljonit krooni, eluasemelaenu võtnud justiitsminister Kristen Michalil, kuid riigikogulaste laenuedetabelis annaks see alles 9. koha.

Bigbankist võttis enne riigikogulase palgale saamist laenu ajalehe KesKus peatoimetaja Juku-Kalle Raid, kes laenujäägi suurust arvestades pääses siiski alles 58. kohale. Tema laenujääk on 6465 eurot ehk pisut üle 100 000 krooni.

Riigikogu liige Kajar Lember esitas kaks erinevate laenukohustustega deklaratsiooni.

Sven Mikser mainis, et laene tal pole, kuid eluasemelaenu tagatisena oli tal veel aprillis kinnisvarale seatud ühe miljoni kroonine hüpoteek.

Riigikogulased pidid deklareerima võlad pankadele ja teistele isikutele, kui võla suurus ületas eelmise kuue kuu ametipalga või 3500 eurot.

Liisingukohustused tuli deklareerida eraldi ja seetõttu pole liisingujääke tabelis arvesse võetud.

Peaminister Andrus Ansipil, kaitseminister Mart Laaril ja rahandusminister Jürgen Ligil majanduslike huvide deklaratsioonide järgi laenu- ega liisingukohustusi pole.

Laenukohustusi pole deklareerinud rohkem kui 30 riigikogulast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing