Nike'i aktsia on täna tõusnud üle 7 protsendi

Maarja-Liis Mitri 28. juuni 2011, 18:07

Eile pärast turgude sulgemist teatas spordivarustuse tootja Nike oodatust parematest IV kvartali tulemustest, mis on aktsia täna tõusuteele viinud.

Eile õhtul teatas Nike oodatust kõrgematest neljanda kvartali müügi- ja kasuminumbritest. Viimases kvartalis oli ettevõtte kasum aktsia kohta 1,24 dollarit, mis on eelmise kvartaliga võrreldes 14 protsendi võrra kõrgem. Analüütikud olid tulemuseks prognoosinud vaid 1,16 dollarit aktsia kohta. Neljandas kvartalis teenis ettevõte kokku 594 miljonit dollarit.

Kell 10:49 idaranniku aja järgi oli Nike'i aktsia hind tõusnud 7,19 protsenti, jõudes 87,49 dollarile.

Alates märtsist, kui Nike teatas kallinenud materjali hinnast ja sellest, et suurt osa lisakulutustest hinnatõusuga kompenseerida ei saa, on aktsia langenud 4,5%. 

Ettevõtte tulude suurenemine on tingitud kasvavast nõudlusest ja seda eriti spordijalatsite osas. Nike raporteeris ka, et tellimused tähtaegadega juunist novembrini on kasvanud 15%.

Arvestades nii hea tooteinnovatsiooni, sporditrendide kui ka eesootavate Londoni olümpiamängudega, võib Nike oodata tulude jätkuvat kasvu, kommenteeris aktsiaanalüütik Sam Poser MarketWatchile. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. June 2011, 18:07
Otsi:

Ava täpsem otsing