Siemensi juht ennustab megakasvu peatumist

Katri Soe-Surén 28. juuni 2011, 15:16

Siemensi finantsjuht Joe Kaeser ennustab, et kontserni jaoks on tulemas rasked ajad. Oma ennustustes pole ta üksi, langemas on ka keemiakontsernide aktsiad.

Kolmandas kvartalis Siemensi käibed, kasum ja tellimuste hulk küll kasvasid, kuid kontserni finantsjuht Joe Kaeser on tuleviku suhtes skeptiline. "Kriisist toibuda aidanud taganttuul on vaibunud," märkis Kaeser Shanghais analüütikute ees rääkides. Nüüd on jälle vaja rohkem pingutada, et edasi kasvada. Siemensi aktsia kukkus avalduse peale kiirelt 3,5 protsenti.

„Peaks finantsjuhil õigus olema, on see muidugi investorite jaoks korralik pidur,“ ütles üks börsiallikas ajalehele Financial Times Deutschland.

Siemensi finantsjuht ei ole oma ettevaatlikkusega üksi. Majanduses on juba märke sellest, et ülemaailmne kasv ei kerki enam nii pidurdamatult ülespoole nagu seni, kirjutab Financial Times Deutschland. 

Halbu teateid tuli täna ka keemiatööstusest, mis reageerib konjunktuuri muutustele eriti kiiresti. Nii andis kasumihoiatuse Hollandi keemiakontsern Akzo Nobel – tuues põhjenduseks kasvavad toorainehinnad. Selliste uudiste peale langesid ka teiste suurte keemiakontsernide nagu Henkel ja BASF aktsiad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. June 2011, 15:40
Otsi:

Ava täpsem otsing