Talpsepp: Milder on teinud suuri möödapanemisi

Fredy-Edwin Esse, California 29. juuni 2011, 10:34

Äripäevale Baltika olukorda kommenteerinud aktiivne investor Mikk Talpsepp sõnas, et firma seis muutub üha nutusemaks ning juhtkond eesotsas Meelis Milderiga on teinud suuri möödapanekuid.

Järgneb Mikk Talpsepa kommentaar:

Baltika seis on muutunud märgatavalt nutusemaks kui see oli kasvõi eelmisel aastal. Usk olemasoleva juhtkonna õigesse tegutsemisse on kadunud. Nüüd on tõenäoline, et kulud kasvavad kiiremini kui müük ehk pööre paremuse poole on muutunud keerukamaks.

Samuti on finantspositsioon praegu kehvem kui oli näiteks kasvõi enne 2010. aasta suurt emissiooni, rääkimata 2010. aasta emissioonijärgsest seisust.  Kahjum tiksub peale ja lootus paranemiseks on väike, kuigi majanduskeskkond on paranemas.

Usun, et juhtkond ja Milder on teinud suuri möödapanemisi. Isegi see, kuidas see emissioon läbi viidi. Juhtkonna otsused ja teatatud uudised on viinud selleni, et aktsia on kukkunud 1,25 pealt 0,65-ni ehk kaotanud pool oma väärtusest, kuid sellest hoolimata pole Baltika suutnud sentigi raha juurde küsida.

Kas või nüüd oleks võinud teha suunatud emissiooni mahus 2,5 miljonit eurot ja mitte jätta seda 0,5 miljoni eurot õhku rippuma, sest see tõstatab küsimuse emissiooni edukuses. Poleks jäetud seda 0,5 miljonit eurot õhku rippuma, poleks aktsia täna nii palju langenud. Möödapanekuid on palju ja tuleb juurde.

Hoolimata emissiooni õnnestumisest leian, et Baltika tee praegusest seisust välja on vägagi küsitav. Tõenäoline on uus emissioon pärast seda emissiooni. Võib-olla oleks Baltika püsimiseks vajalik mõne aja pärast uus emissioon kuskil madalamal hinnal ja suures mahus, mis olemasolevate aktsionäride osalust veel paarikordselt lahjendab ning tuua uusi tuuli juhtimisse. Parim muutuste aeg on mööda lastud ja aktsionäridel on põhjust olla pahased.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2011, 20:54
Otsi:

Ava täpsem otsing