Tallinna börs kukkus teises kvartalis langusesse

Silvia Kruusmaa 06. juuli 2011, 11:56

NASDAQ OMX Tallinna börsi teatel langes kolm kvartalit järjest tõusnud indeks OMXT teise kvartali lõpuks 644,09 punktini (-12,61%). Kvartali jooksul langesid 13 ettevõtte aktsiahinnad, neist kahel enam kui 20% võrra.

Suurimateks langejateks olid Baltika (-52,97%) ning Merko Ehitus (-21,92%). Tallinna börsi turuväärtus langes -14,8% võrra 1,51 miljardile eurole. Kvartali jooksul sõlmiti 15 960 väärtpaberitehingut, kogukäibega 43,2 miljonit eurot. Tallinna börsil saab kaubelda 15 ettevõtte aktsiatega ning kauplemiseks on ligipääs 31 börsiliikmel.

Teise kvartali lõpu seisuga on kõigi börsiettevõtte aktsionäride üldkoosolekud otsustanud oma aktsiakapitali eurodesse konverteerimise ning üheksa ettevõtet on kapitali konverteerimise protsessiga ka edukalt valmis saanud – Tallink Grupp, Premia Foods, Tallinna Kaubamaja, Olympic Entertainment Group, Baltika, Tallinna Vesi, Nordecon ja Ekspress Grupp.

Kolm börsiettevõtet (Arco Vara, Baltika ja Harju Elekter) otsustasid seoses aktsiakapitali konventeerimisega aktsiakapitali suurendada, kaheksa ettevõtet (Ekspress Grupp, Premia Foods, Silvano Fashion Group, Tallink Grupp, Tallinna Kaubamaja, Trigon Property Development, Tallinna Vesi ja Viisnurk) aga otsustasid aktsiakapitali vähendada. Neli ettevõtet (Järvevana, Merko Ehitus, Nordecon ja Olympic Entertainment Group) võtsid kasutusele nimiväärtuseta aktsiad.

Väljamakseid otsustas seoses aktsiakapitali vähendamisega teha kolm börsiettevõtet – Olympic Entertainment Group, Silvano Fashion Group ja Viisnurk – ning kokku makstakse aktsionäridele välja ca 24,8 miljonit eurot. Dividendimakseid otsustasid börsiettevõtted teha kogumahus ca 32,5 miljonit eurot.

Kokku on Eesti Väärtpaberikeskuses registreeritud 6608st ettevõttest 18% oma kapitali eurodesse konverteerinud. 1187 ettevõttest on 752 aktsiaseltsid  ja 435 osaühingud. Kõigist kapitali konverteerinud ettevõttest on 38 otsustanud võtta kasutusele nimiväärtuseta aktsia ja 1149 on osa- või aktsiakapitali eurodesse konverteerimiseks kapitali vähendanud või suurendanud.

Eurodesse ümberregistreerimisele ei ole lõpptähtaega kehtestatud, küll aga kehtib piirang, mille kohaselt alates 2012. aastast kantakse muudatused äriregistrisse vaid juhul, kui äriühingu kapital on arvestatud ümber eurodesse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. July 2011, 11:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing