Obama käskis parteidel jagelemine lõpetada

Maarja-Liis Mitri 29. juuli 2011, 19:29

Ajal, mil võlapiiri täitumiseni on jäänud vaid neli päeva, käskis president Barack Obama reedel demokraatidel ja vabariiklastel jagalemine lõpetada ja leida sellele "segadusele" lahendus, kirjutab uudisteportaal Reuters.

Obama sõnas, et Esindajatekoja spiikri John Boehneri defitsiidi vähendamise kava on lihtsalt aja raiskamine, sest Senatist see niikuinii läbi ei lähe. President kutsus parteisid üles kompromissile, lisades, et erakonnad pole kulutuste kärbete osas tegelikult nii sügaval eriarvamusel, kui algul tundub.

Eile Esindajatekojas hääletusele minema pidanud Boehneri võlapiiri tõstmise kava lahkhelide tõttu vabariiklaste endi ridades sinna neljapäeval siiski ei jõudnud.

"Sellele probleemile on küllalt lahendusi, aga meil on aeg peaaegu otsas," ütles Obama, hoiatades, et ka USA krediidireiting on ohus.

Kui Kongress 2. augustiks võlapiiri ei tõsta, ei saa Ühendriigid oma kohustuste täitmiseks enam laenu võtta. Lõpptulemusena võib riik sattuda makseraskustesse, viies majanduse taas kriisi.

Täna pärast turgude sulgemist on oodata Rahandusministeeriumi teadaannet, kus avalikustatakse plaan, kuidas kavatseb Ühendriikide valitsus oma kohustusi täita, kui Kongress 2. augustiks võlapiiri tõstmise osas kokkuleppele ei jõua.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. July 2011, 19:29
Otsi:

Ava täpsem otsing