Helsingi börsil kasumihoiatusoht

Jussi Hieta aka Somm Tallinnast 31. august 2011, 13:50

Viimastel kuudel halvenenud majandusolukord on investeerimispanga FIM hinnangul seadnud ohtu paljude firmade senise kasumiprognoosi, mistõttu kasumihoiatuste risk aina kasvab.

FIMi hinnangul on Soomes juba terve rida firmasid, mille senine käibe- ja/või kasumiprognoos tundub liiga optimistlik.

Kasumihoiatust on FIMi hinnangul karta näiteks meediakontsernilt Alma Media, joogitootjalt Olvi, tehnoloogiafirmalt Okmetic, telefonitootjalt Nokia, ravimite hulgimüüjalt Oriola-KD, prügikäitlejalt Lassila & Tikanoja, värvitootjalt Tikkurila ja ehitustarvikutootjalt Uponor.

Nimekirjas leidub siiski ka üks firma, mis võiks üllatada positiivselt -toiduainekontsern Raisio, mille kasumlikkus oli esimesel poolaastal 5,7%. Firma prognoosi järgi on Raisio kasumlikkus tänavu 4-5% ning FIM ka soostub sellega, kui Raisio ei hakka teisi firmasid kokku ostma.

***

Muid uudiseid lühidalt.

Investeerimispank FIM tõstis metallitööstuste Konecranes ja Cargotec soovituse tasemele "lisa". FIMi hinnasiht Cargotecile on 24 ning Konecranesile 20 eurot.

Norra analüüsikoja Investtechi tehnilise analüüsi järgi on sel nädalal Soome parim börsiettevõte sideoperaator Elisa. Järgnevad Fortum, Amer Sports, Sponda ja Rautaruukki.

Kontoritarvete ja pudukauba jaemüüja Tiimari korraldab aktsiaemissiooni. Uue aktsia märkimishind on 0,09 eurot. Eilse börsipäeva lõpuks oli Tiimari aktsia hind 0,29 eurot (tõus 11,5%).

Kindlustusselts Ilmarinen on tõstnud osalust kaablitootjas PKC Group 10,14%ni.

OMX Helsingi üldindeks tõusis teisipäeval 1,00 ning Nokia 3,10%.

Teisipäeva suuremad tõusjad ja langejad Helsingi börsil:

Tõusjad: Kesla A +10,07, Elcoteq 6,67, Outokumpu 6,64, Metso 4,17, Cargotec 3,64%
Langejad: Ponsse -2,08, Ixonos -2,22, Ålandsbanken B -3,45, Takoma -4,12, Stockmann B -4,28%. 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. August 2011, 13:50
Otsi:

Ava täpsem otsing