DFDS omandab laevaliini Paldiskist Rootsi

ÄP 20. september 2011, 00:00

Taani laevandusettevõte ja logistikateenuste pakkuja DFDS kirjutas eelmisel nädalal alla lepingule Paldiski ning Kapellskäri vahelise kauba- ja reisijateveoliini omandamiseks Eesti laevandusettevõttelt Baltic Scandinavian Lines (BSL). Liini hakkab teenindama laev Lisco Patria.

"Kapellskär, mis asub umbes 100 kilomeetrit Stockholmist põhja pool, on ideaalne sadam kaubaveoks Eestist. Siit kulgevad suurepärased teeühendused Stockholmi ja Rootsi tööstuspiirkondadesse, mida liin teenindab. Ka Paldiski asukoht on väga soodne - siit on mugav juurdepääs Tallinna ja Lõuna-Eestisse ning vastupidi, peale selle veel ideaalne teeühendus Venemaa ja teiste Balti riikidega. Mul on hea meel, et tänu Paldiski-Kapellskäri liinile saame Baltimaade klientidele pakkuda nüüd ka otseühendust Rootsiga meie uue liiklussõlme Paldiski kaudu. Nüüd on meie klientide käsutuses terviklik liiklusteenus Balti riikide ja Rootsi vahel. Juba praegu teenindame Balti-Rootsi igapäevaste väljumistega laevaliini Läänemere lõunaosas - Karlshamni (Rootsi) ja Klaipeda (Leedu) vahel," ütles DFDSi Läänemere liinide asepresident Anders Refsgaard.

"Me eeldame, et tänu DFDSi märkimisväärsele liinivõrgustikule ja suuremale müügiorganisatsioonile saame tugevdada Paldiski positsiooni Eesti ja Rootsi vahelise kaubavahetuse liiklussõlmena," ütles Anders Refsgaard.

DFDS ja BSL moodustavad Eestis uue ühisettevõtte, mille funktsiooniks on liini agenteerimine ning kus DFDS on enamusosanik.

Kui Eesti konkurentsiamet on tehingu heaks kiitnud, määratakse uueks liinidirektoriks Mikael Mortensen.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2011, 16:41

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing