Fredy-Edwin Esse • 6. oktoober 2011 kell 21:00

Neljandas kvartalis 13 aasta suurim börsiralli?

Optimismiks põhjust on. Bloombergi poolt küsitletud analüütikud usuvad, et 500 suurimat ettevõtet koondav indeks tõuseb kolmapäevaselt tasemelt 2011. aasta lõpuks 1300 punktini ehk 14%. Viimati oldi neljanda kvartali suhtes nii optimistlikud 2008. aasta oktoobris, kui kambakesi prognoositi 27%-list tõusu, kuid tegelikkuses kukkus indeks 18%.

Oppenheimer & Co ning UBSi ja Barclayse analüütikud usuvad, et aktsiad tulevad august välja. Alates aprilli tipust on aktsiad kukkunud 19%, kuid strateegide sõnul suudavad Euroopa ametnikud Kreeka maksejõuetust vältida ja S&P 500 firmade kasumid tõusevad rekordilise 95,85 dollarini aktsia kohta.

Samas on strateegid endiselt pessimistlikumad kui enne suve. Euroopa võlakriis ja USA alandatud AAA krediidireiting on sundinud strateege alandama S&P 500 aastalõpu sihti 1401 punkti tasemelt.

109% tõusu. "Investorid on liialt pessimistlikud ja mõjutatud makroandmetest," ütles Oppenheimeri investeerimisstrateeg Brian Belski Bloombergile. "Fundamentaalnäitajad veavad aktsiaid. USA portfellis ei ole praegu positsioneeritud positiivseks kolmanda kvartali tulemustehooajaks," lisas ta.

Euroopa aktsiaturud olid eile igatahes enam kui 2% plussis. 4. oktoobril kukkus S&P 500 indeks päevasiseselt 1074,77 punktile ja on pärast seda juba tõusnud 6,4%. Lisaks viitavad indeksi futuurid, et vähemalt börsipäev algas samuti roheliselt.

Väga tõsiselt ei soovitaks investoritel nendesse numbritesse suhtuda, sest näide on 2008. aastast võtta. Euroopast võib uusi šokke tulla, millesse ma ka usun, ja me oleme näinud, kuidas turud suudavad sellistel juhtudel üle reageerida.

Hetkel kuum