Raivo Sormunen • 10. oktoober 2011 kell 6:50

Hiina aktsiaturg 29 kuu madalaimal tasemel

Langev majade müügimaht ja Hiina valitsuse poolne kütusehindade kärpimine on viinud täna Hiina aktsiaturu madalaimale tasemele pärast 2009. aasta aprilli.

Uudisteagentuur Xinhua andmeil müüdi lõppenud pühadeperioodil (nn. kuldsel nädalal) Pekingis 1039 eluaset, mida on 23% vähem kui aasta eest.Hiina suurima kinnisvaraarendaja China Vanke aktsia on uudiskillu peale andnud järele 2,4% ja Poly Real Estate Group 1,8%.Xinhua andmeil on majade laovarude kasvamise ja tehingute arvu langemise peale hakanud Hiina eluasemete hinnad järk-järgult langema.

Kerge löögi all on täna olnud ka energiasektori aktsiaid, kuna Hiina Rahvuslik Arengu- ja Reformikomisjon alandas eilsest 300 jüaani (163 euro) võrra tonni koha nii bensiini kui kütuse jaemüügihindu (tanklates langes hind 3,5-3,9% võrra).PetroChina aktsia kukkus otsuse peale 0,9%.Tegemist oli sel aastal esimese sekkumisega kütusehinna regulatsiooni.

Tervikuna pole Hiina aktsiaturu langus aga kuigi suur. Shanghai Composite indeks on järele andnud 0,2% ja CSI 300 indeks 0,3%.Aasta algusest on Hiina aktsiaturg langenud 16 protsenti. Peamiseks languse põhjuseks on valitsuse poolne inflatsiooni ohjamine, mis on tähendanud nii baasintressimäärade tõstmist kui ka pankade reservinõuete karmistamist. Lisaks ka globaalse aktsialanguse mõjud.

Hetkel kuum