"Uus langus vältimatu"

Rainer Saad 11. oktoober 2011, 17:45

Nouriel Roubini ütles täna CNBC-le, et arenenud riikide majandused suunduvad teise majanduslangusse, vaatamata sellele, mis Euroopas peaks juhtuma. 

„Küsimus ei ole selles, kas topeltpõhjaline majanduslangus tuleb, vaid kas see saab olema kerge või raske koos teise finantskriisiga,” ütles Roubini.

Roubini hinnangul tähendaks võlakriisis ebakindlas olukorras olevale Euroopale uus panganduskriis või mõne riigi lahkumine euroalast veel suuremat šokki kui see oli peale Lehman Brothersi kokku kukkumist ning Euroopa peab tegutsema koos, et lahendada probleeme.

Roubini arvates peaks Euroopa suurendama stabiilsusfondi EFSF-i 2 triljoni euroni ning looma enda TARP-programm (Ameerika eeskujul), mis aitaks rekapitaliseerida panku.

„On vaja 4 korda suuremat EFSF-i, kui seda on praegune 440 miljardit eurone fond, et vältida Itaalia ja Hispaania tasakaalutust. Kuid selleks ei ole mingit plaani, sest praegu pole isegi esimest EFSF-i poliitiliselt veel kinnitatud, rääkimata selle 3 või 4-kordistamisest,” ütles Roubini.

Euroopa Keskpank, kes jättis eelmine nädal baasintressi 1,50%-le, tegi Roubini arvates vea, sest Euroopa vajab majanduskasvu kiirendamiseks kergemat rahapoliitikat: „Euroopa Keskpank tegi vea, kuna Euroopa vajab praegu palju nõrgemat eurot.” 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. October 2011, 08:57
Otsi:

Ava täpsem otsing