LHV lisas Tallinna Vee hinnasihile 10%se preemia

Raivo Sormunen 13. oktoober 2011, 11:22

LHV tõdeb oma värskes analüüsis, et ASi Tallinna Vesi aktsia hindamisel tuleb pärast konkurentsiameti eilset sammu kalduda negatiivse stsenaariumi suunas, kuid näeb veehinnale pärast kohtuvaidlusi ka tõusuvõimalust.

Panga hinnangul on veefirma aktsia õiglaseks hinnaks juhul, kui 29%-lise veehindade langus jõustuks juba järgmisest aastast, 5,5-6,0 eurot. Siiski märgivad analüüsi kokku pannud analüütikud Kristo Oidermaa ja Shana Vida Gavron, et antud stsenaarium võtab arvesse kõik võimalikud negatiivsed arengud.
Negatiivse arengustsenaarium tähendab panga sõnul ettevõttele järgmisel aastal 12,1 miljoni eurost käibe ja 14,4 miljoni eurost ärikasumi langust.

Arvestades aga Tallinna Vee võitlust kohtutes, lisab LHV negatiivsele stsenaariumile 10%se preemia, et võtta arvesse veefirma võimalusi kohtuvõitluses edu saavutada. Lõpptulemusena sai pank Tallinna Vee aktsia uueks õiglase väärtuse hinnavahemikuks 6,0-6,7 eurot aktsia kohta, mille alusel anti aktsiale "neutraalne" soovitus.

Tallinna Vee aktsia langes eile börsil 5,7% kõigi aegade madalaimat taset tähistava 6,7 euroni. Täna on saadud väärtpaber languse pidama ning aktsia liigub eilse sulgemishinna juures.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. October 2011, 10:33
Otsi:

Ava täpsem otsing