Anne Oja • 11. november 2011 kell 10:09

Väätsa Agro uus saneerimiskava läheb käiku

Pärnu maakohus kinnitas neljapäeval, 10. novembril, ASi Väätsa Agro uue saneerimiskava, mis võimaldab ettevõttel võlakohustusi oluliselt paremini täita kui pankrotimenetluses.

Uus saneerimiskava näeb ette meetmed Eesti ühe suurema piimafarmi ja Järvamaa olulisema tööandja tegevuse jätkamiseks ja kõigi võlausaldajate huvide parimaks kaitseks, teatas Väätsa Agro. Kohus tugines saneerimiskava kinnitamisel seda hinnanud ekspertide arvamusele, mille kohaselt suudab Väätsa Agro saneerimismenetluses täita oma kohustusi võlausaldajate ees oluliselt paremini kui pankrotimenetluses, kommenteeris Väätsa Agro juhatuse esimees Tiit Tuuleveski. “Väätsa Agro jooksev majandustegevus on kasumlik juba alates 2010. aasta suvest ja saneerimine annab meile reaalse võimaluse jätkata farmi stabiilset ning kasumlikku majandamist. Kuna saneerimiskava hakkab kehtima kohe, sõltumata kohtumääruse võimalikust vaidlustamisest, teeme võlausaldajatele esimesed väljamaksed kava järgi juba järgmisel kalendrikuul ehk detsembris,” lausus Tuuleveski. Uue saneerimiskava koostamisel arvestati eelmise saneerimiskava menetlemise käigus riigikohtu antud juhistega tagamaks kõigi võlausaldajate võrdset kohtlemist. AS Väätsa Agro on Eesti üks suuremaid piimafarme, mis tootis 2010. aastal kokku üle 13 000 tonni piima. Väätsa Agros töötas oktoobri lõpu seisuga 140 töötajat, millega ettevõte on Väätsa valla suurim tööandja.

Augustis avaldas Swedbank, et on uue saneerimiskava vastu, kuna see rikub võlausaldajate õigusi. Pank lisas samas, et toetab Väätsa Agro tegevuse jätkumist, kui ettevõtte majandustulemused seda võimaldavad ja võlausaldajate õigusi ei rikuta.

Hetkel kuum