Investorid panustavad börsil Kreeka ja Itaalia uuele valitsusele

Raivo Sormunen 14. november 2011, 10:08

Investorid loodavad, et Kreekas ja Itaalias võimule tulevad uued poliitjõud on võlaprobleemide lahendamisel eelnevatest asisemad ning möödunud nädala lõpus taas pead tõstnud optimism peaks täna Euroopa turgudel jätkuma.

Reede õhtul Itaalias tagasi astunud peaminister Silvio Berlusconi järeltulijaks saab tõenäoliselt Euroopa Liidu endine konkurentsivolinik Mario Monti.

Euroopa juhtivad börsiindeksid (FTSE, DAX, CAC) tõotavad täna alustada päeva umbes protsendise tõusuga. Itaalia börsidele kui ka Euroopa investoritele saab täna tõenäoliselt väga oluliseks märgiks see, kuidas ja mis hinnaga õnnestub täna Itaalial müüa viie aasta pikkuseid võlakirju ning kui palju ja kas üldse täna võlakirjade hinnad tõusevad (möödunud nädalal tõusis Itaalia 10. aastaste võlakirjade intressimäär juba 7,5% juurde).

Keskpäeva paiku avaldab Eurostat Eurooa Liidu septembrikuu tööstustoodangu numbrid, et siis homme avaldada juba esialgsed kolmanda kvartali SKP numbrid.

Aasia börsid, mis hakkavad juba päeva lõpetama, on tõusnud täna MSCI Asia Pacific indeksi alusel 1,3%. Aasia turgudele on andnud tuge tsunamist taastuv Jaapan, mis näitas kolmandas kvartalis viimase nelja kvartali kiireimat majanduskasvu (+6%).

Lisaks on rõõmutanud investoreid kaks tunnustatud Hiina makrospetsialisti (Zhu Min IMF-st ja Fan Gang National Economic Research Institute`st), kelle sõnul on Hiina majandus läbimas pehmet maandumist.

Tallinna börsil on täna huvitav jälgida, kuidas käitub Tallinna Vesi aktsia.
Nimelt peatas Tallinna Halduskohus konkurentsiameti poolt Tallinna Veele ajutiste hindade kehtestamiseks tehtud ettekirjutuse täitmise 19. detsembrini 2011.a.

Konkurentsiameti ettekirjutuse kohaselt ähvardab veefirmat 29 protsendine veetariifide langus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. November 2011, 10:08
Otsi:

Ava täpsem otsing