Ametnikel tänavu vaiksed jõulud

05. detsember 2011, 00:00

Riigiametnike tänavuaastastelt jõuluüritustelt eriti glamuuri ja sädelust ei leia, pigem on peod tagasihoidlikud.

Vaid paari ministeeriumi töötajaid lõbustab peol tellitud bänd, seevastu kaitseministeeriumis ei peeta üldse pidu.

Kaitseministeeriumis polnud töötajate jõulupidu juba eelmiselgi aastal ning ei tule ka tänavu. Selle asemel tegelevad ametnikud hoopis heategevusega: 8. detsembril pannakse Kaitseväe Peastaabi kohvikus püsti jõululaat, kus huvilised saavad osta Pärnu lasteküla laste käsitööna valminud meeneid ja oma käsitööd võivad müüa ka kaitseministeeriumi töötajad. Üritusest saadud tulu läheb Pärnu lastekülale. Ministeeriumi töötajate lastele siiski jõuluvana kommikottidega tuleb.

Haridus- ja teadusministeeriumi jõulupidu toimub ministeeriumi saalis. Üritus on alles planeerimisel ja seetõttu ei ole eelarve täpselt paigas. Kindel on, et iga osaleja maksab osavõtutasu, mille eest kavatsetakse tellida ansambel, ministeeriumi kulul kaetakse töötajatele peolaud.

Ka rahandusministeeriumis peetakse pidu oma maja ruumides – koolituskeskuses. Jõuluaja alguse tähistamiseks korraldab ministeerium seal traditsioonilise majakoosoleku, kus meenutatakse mööduva aasta olulisemaid saavutusi ning tippsündmusi. Ja õhtul on samas pidu. Tunnustatakse parimaid töötajaid ning tantsuõpetajad õpetavad ametnikke Šoti tantse tantsima. Esineb oma maja bänd ja hiljem Bad Orange. Pilet maksab 4 eurot.

Põllumajandusministeeriumiski kogunetakse väiksele peole oma asutuse saali. Osalustasu on üritusel ka ja kogu ettevõtmise eelarve selgub “töö käigus” ehk sõltub osalejate arvust.

Peod ka väljaspool igapäevast töökohta. Mõni asutus korraldab oma töötajatele jõulupeo siiski ka väljaspool igapäevast keskkonda. Nii kogunevad keskkonnaministeeriumi töötajad jõulupeoks Tallinna ühte menukohta F-hoonesse. Osalemistasu on 6 eurot, tulijaid umbes 150 ning peo eelarve 7000 eurot.

Siseministeerium on oma inimestele kinni pannud Viimsi peokeskuse. Palju pidu maksma läheb, pole teada, sest see sõltub osavõtjate arvust. Osavõtutasu on 11 eurot ja koos kaaslasega 15 eurot.

Eelarves alles lahtised. Sotsiaalministeeriumi töötajad saavad jalga keerutada endise ööklubi Bonnie&Clyde ruumides ansambli So What saatel. Peo eelarve pole veel lõplikult paigas. Sama vastati ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist: ürituse rahaasjadele on veel joon alla tõmbamata. Pidu toimub Mustpeade majas.

Mitmest ministeeriumist öeldi, et peoplaanid polegi veel paigas. Näiteks kultuuriministeeriumis alles mõeldakse, kuidas pidu teha. Välisministeeriumis korraldavad peo töötajad ise, kus ja kuidas, polevat veel teada.

Justiitsministeeriumist teatati, et töötajate lastele korraldatakse jõulupidu jõuluvana, lasteteatri ja kingitustega. Maksma läheb pidu 1969 eurot.

Küsimusele, kas mõnel ministeeriumil on ka eelarves jäänud üle raha, mille võiks kulutada n-ö jõuluostlemisele ning kas kuskil keegi ka jõulupreemiat saab, tuli kõikide asutuste avalike suhete osakondades vastuseks, et ei, sellist asja ei eksisteeri.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. December 2012, 12:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing