Indrek Kald • 29. detsember 2011 kell 11:14

Vitsur: 2012 praegusest tunduvalt süngem aasta

2012. aasta tähendab Eestile välisnõudluse nõrgenemist, kasvu olulist aeglustumist, tööpuuduse suurenemist ning jätkuvat väljarännet, ütles Heido Vitsur Arengufondist.

"Meil tuleb elada maailmas, mis on jõudmas maailma võlakriisist tekkinud majanduslikku surutisse ning ilmselt ka sotsiaalselt turbulentsemasse seisundisse, kus majanduskasvu stimuleerimiseks ja murelikumaks muutuva rahva rahustamiseks enam kuigi palju võimalusi pole alles jäänud," rääkis ta Delfile.

Vitsuri kinnitusel jääb majanduskasv 2012. aastal nõrgaks seetõttu, et maailm oli aastail 2008–11 ammendanud enamuse kriisiga võitlemise vahenditest ja valitsustel polnud võimalusi majanduskasvu stimuleerimiseks ega raskustesse sattunute abistamiseks.

Majanduslik surutis ei too järgmisel aastal kaasa hindade stabiilsust, kuna kõik maailma keskpangad on halvima ärahoidmiseks sunnitud kasutama suhteliselt leebet krediidipoliitikat, märkis ta. Kuid meie õnneks ei ole kõikidel nendel negatiivsetel arengutel 2012. aastal kaugeltki sellist jõudu, nagu meil tuli kogeda aastail 2008–10, lisas Vitsur.

Hetkel kuum