Just see on iga kolmanda Bloombergi küsitletud rahvusvahelise investori selge arvamus. Süsteem vajab nende silmis radikaalseid muutusi.
Enamik Bloomberg Global Pollis osalenud on nõus, et sissetulekute ebavõrdsus kahjustab riikide majandust ja valitsused peavad midagi ette võtma, et olukorda parandada.
Lisaks on küsitluses osalenud osaliselt mures finantssektori rolli pärst ühiskonnas. 7 investorit 10st näeb osalist tõtt väites, et pankadel on liialt palju mõjuvõimu riikide valitsuste üle.
"Kapitalism on kriisis, sest lääneriikides on suur ja üha kasvav sissetulekute ebavõrdsus ja seda ka põlvkondade lõikes," ütles FXPro Financial Servicesi peastrateeg Michael Derks Bloombergile.
"See nõuab valitsuste sekkumist seninägematus ulatuses, sest majandus ei suuda elus püsida, kui ei investeerita nooremasse generatsiooni," lisas Derks.
Üle 70% küsitluses osalenust usub, et süsteem on hädas ning 32% ütleb, et see vajab "reeglite ja regulatsioonide radikaalset ülevaatamist". 39% investoritest usub, et probleem hajub iseenesest ning peaaegu iga viies on arvamusel, et süsteem toimib nii nagu peab.
70% vastanutest usub, et Euroopa majandushädad toovad kaasa sotsiaalse ebastabiilsuse 2012. aaastal, sealhulgas mässu ja teisi pingeid.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
Seotud lood
Kapitalism on saavutanud ühe edu teise järel, kuid kapitalismi mudelit peab tõhustama, ütles endine Föderaalreservi esimees Alan Greenspan.
Unikaalseid vaikuseruume tootev Silen kasutab nüüdsest vaid taastuvenergiat, kuna ettevõtte kestlikumaks muutmine annab eksporditurgudel märgatava konkurentsieelise.
Enimloetud
1
Jätkuva kasvuruumiga Eestis avatakse aina uusi ja uusi klubisid
Hetkel kuum
Jätkuva kasvuruumiga Eestis avatakse aina uusi ja uusi klubisid
Tagasi Äripäeva esilehele