Puhkepäev. Eesti džässi 10 aastat

10. jaanuar 2014, 00:00

Aasta algab džässihelidega – uut hooaega alustab sari Teletorni Jazz, muusikalisi elamusi pakub veel NO99 Jazziklubi, festival Talvejazz, 10. sünni­päeva tähistav Eesti Jazziliidu galakontsert ja mitmed teised sündmused.

 

Mis on mis

  • Mark Cole

15.–18.01 kl 21 Tallinnas NYC Piano Baris
Suurbritanniast pärit muusik Marc Cole’i repertuaari kuuluvad lood 60ndatest kuni tänapäeva pophittideni, mida muusik esitab justkui terve orkestri saatel. Sellise tunde tekitab ta mängides lisaks klaverile kontsertidel veel paljusid teisi instrumente.
Pilet: 5 eurot
www.nyc.ee

  • “Jazziga uude aastasse”

16.01 kl 19 Koigi mõisas
Koigi mõisa peahoone saalis esitavad kaunist džässi Susanna Aleksandra Veldi, Tanel Liiberg ja Jaak Lutsoja. 
Pilet: 4 eurot
www.plmf.ee

  • Teletorni Jazz: Helin-Mari Arder “Ununenud unistused”

16.01 kl 20 Tallinnas Teletornis
Laulude valik pakub kuulajale nii äratundmis- kui ka avastamisrõõmu, sest vanematele, tuntud Eesti muusikute poolt Ott Arderi tekstidele kirjutatud lauludele lisaks kõlab sekka uuemaid, Helin-Mari enda kirjutatud laule luuletaja tekstidele. Üks neist on näiteks kontserdi nimilugu “Ununenud unistused”. Järgmistel kuudel toimuvatel Teletorni džässikontsertidel esinevad Heliotroop ja Trio Agan, Maaker, Kärmas.
Pilet: 10 eurot
www.teletorn.ee 

  • Swing’n’Joy Orchestra feat. Kelli Uustani “Tribute To Amy Winehouse”

17.01 kl 22 Tallinnas Teater NO99 Jazziklubis
Swing’n’Joy Orchestra on nüüdseks tegutsenud kaks aastat. Repertuaari põhiosas tehakse kummardus tuntud kollektiivile Andrew’s Sisters, antud kontserdil aga varalahkunud Briti muusikule Amy Winehouse’ile.
Pilet: 3–5 eurot
www.jazz.ee

  • Aladin Dreams

18.01 kl 16 Tallinnas Kumu auditooriumis festivali Talvejazz raames
Egiptuse ja Norra muusikutest koosneb bänd Aladin Dreams ehitab silla ida ja lääne vahele, kasutades orientaalse ja Egiptuse muusika juuri ning lisades sinna džässi ja fusion’i säravamaid elemente. Kuni märtsini vältaval festivalil astuvad üles veel Pae Kollektiiv, Vincent Courtois Mediums, JazzIn Sisters jmt.
Pilet: 8–10 eurot
www.jazzkaar.ee

  • Parem reede: Kärt Tomingas & Urmas Lattikas

24.01 kl 21 Tartu Jazz Club’s
Tegu on muusikaliste mõtisklustega igavikulistel teemadel nagu olemine, kokkupuude inimeste vahel, hetked, mis seisatuvad. Kärt Tomingas laulab folk-džässi sugemetega autoriloomingut.
Pilet: 5 eurot
http://tartujazzclub.ee

  • Susanna Aleksandra Community

24.01 kl 22 Tallinnas Teater NO99 Jazziklubis
Lauljanna Susanna Aleksandra Veldi esitleb kontserdil muusikat peagi ilmuvalt albumilt, millel kõlavad nii tema omalooming kui ka seaded tuntud lugudest.
Pilet: 3–5 eurot
www.jazz.ee

  • Inga Kaare ja Peep Ojavesti gipsy-trio

31.01 kl 22 Tallinnas Teater NO99 Jazziklubis
Django Reinhardti, mustlaskitarristist helilooja, oli muusikažanri gipsy-džäss loojaks, mis on olnud inspiratsiooniallikaks paljudele 20. sajandi kitarristidele. Peep Ojaveski gipsy-trio ja lauljatar Inga Kaare vahendusel on ka Eesti publikul võimalik tutvust teha selle sütitava muusikastiiliga, millest nende omalooming tugevasti mõjutatud on. Peale omaloomingu tulevad ette­kandele ka gipsy-džässi klassikaks saanud lood.
Pilet: 3–5 eurot
www.jazz.ee

  • Eesti Jazziliidu galakontsert

1.02 kl 19 teatris NO99
Eesti Jazziliit tähistab galakontserdiga oma 10. sünnipäeva. Kontserdil astuvad üles Eesti parimad džässimuusikud 12 erinäolise kollektiiviga. Nende seas on Tafenau-Aimla kvintett, Oleg Pissarenko Band, Kadri Voorand trio, Jaak Lutsoja kvintett, Peedu Kass Momentum, Hedvig Hansoni kvintett, Taavi Kerikmäe jpt.
Pilet: 15 eurot

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. January 2014, 17:14

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing