Riigikogu katkestas riigieelarve seaduse lugemise

Indrek Kald 15. jaanuar 2014, 17:11

Riigikogu katkestas täna riigieelarve seaduse eelnõu teise lugemise, määrates muudatusettepanekute tähtajaks 23. jaanuari.

"Peaksime edasi liikuma mitte kiirustades, aga samal ajal ka mitte liigselt pidurdades," ütles rahanduskomisjoni esimees Sven Sester (IRL). "Tegemist on riigikogu jaoks olulise seadusega, mis tuleb riigikogus ka korralikult läbi töötada. Seetõttu on põhjendatud anda võimalus veelkord muudatusettepanekute esitamiseks ja eelnõu sätete sisuliseks arutamiseks täiskogus," selgitas ta pressiteates.

Eelnõu arutelul vaadati läbi 60 muudatusettepanekut. Neist 26 olid rahanduskomisjoni muudatused, mis leidsid ka täiskogus toetust.

Sotside 34 muudatusettepanekust leidsid osalist arvestamist seitse. Muudatustega täpsustati näiteks eelarvestrateegia riigikogule esitamist, põhiseaduslike institutsioonide erisusi eelarve koostamisel ja stabiliseerimisreservi moodustamist ning tehti mitmeid eelnõu täpsustavaid ja korrastavaid parandusi.

Eelnõu menetlemisel on põhiseaduskomisjon viidanud muuhulgas riigikogu rolli vähenemisele poliitikate kujundamises, samuti on riigikontroll oma kirjas välja toonud riskid, mis vajavad riigikogu seisukohta lahenduste osas: muudatused strateegilise planeerimise korralduses, eelarve kasutamise sisukus, stabiliseerimisreservi juhtimine ning kohalike omavalitsuste rahastamine riigieelarvest.

Strateegilise planeerimise osas on arutelu pooleli ning muudatusettepanekud esitab rahanduskomisjon teise lugemise jätkamise etapis. Kaalumisel on poliitika põhialuste kinnitamise sätestamine riigikogus ja ettevalmistamisel on võimalikud muudatused Euroopa Keskpanga arvamusest lähtuvalt.

Samuti jätkab rahanduskomisjon tegevust põhiseaduslike institutsioone, eelarve kasutamise aruande sisukust ja kohalike omavalitsuse üksuse riigieelarvest rahastamist puudutavate regulatsioonide täiendamisega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    15. January 2014, 17:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing