“Rikas isa” juhib Eesti äriraamatu müügi edetabelit

22. jaanuar 2014, 00:00

Mõlema suure raamatupoeketi eelmise aasta äriraamatute müügiedetabeli tipus troonib endiselt raamat “Rikas isa, vaene isa”.

Rahva Raamatu edetabeli esikohalt leiame küll e-raamatu “Finantsaabits: Rahaasjade korraldamise käsiraamat”, kuid kuna seda saab tasuta alla laadida, siis ei saa seda pidada müügiedetabeli liidriks. Raha eest on siiski mõlemas raamatupoodide ketis kõige edukam  “Rikas isa, vaene isa”.

Populaarsuselt järgmine on Rahva Raamatus Robin Sharma “Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari”. Apollos leiame selle raamatu samuti esikümnest. “Robin Sharma on loetumaid autoreid maailmas. Meie majandusraamatute TOP kinnitab tema edu ka eestikeelse lugeja seas,” ütles Apollo müügi- ja turundusjuht Eha Pank. ““Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari” on ilmselt üks vaimsem ja mõistukõnelisem eneseteostuse ja -leidmise raamat.”

Rahva lemmik sajandeid. Sharmat edestab Apollo edetabelis aga teine maailmakuulus autor Dale Carnegie, kelle populaarsust saab varsti mõõta juba sajandites – tema igihaljas “Suhtluse teel edukaks” ilmus esmakordselt juba 1936. aastal ja on endiselt menukas ka 21. sajandil. 2002. aastal nimetati see 20. sajandi parimaks äriraamatuks.

Eesti autorite praktilised raamatud edukad. Välismaiste autorite kõrval jõudis eelmise aasta raamatumüügi edetabelite tippu ka mitu eesti autorite kirjutatud praktilist teost. Apollo müügitipust võib leida Kristi Suppi “Ettevõtlus. Õpik-käsiraamatu”. Eha Panga sõnul sobib see raamat väga hästi  alustavale ettevõtjale.

Jaak Roosaare “Rikkaks saamise õpik” on investeerimise käsi­raamat, mille positiivseks pooleks on näited Eestist.”

Suurte raamatupoekettide  klientide eelistused erinevad. Rahva Raamatu esikümnest leiab Eesti autoritest Peep Vainu ja tema raamatu “Kõige tähtsam küsimus”. Eesti autoritest on müügitabelis ka Külimi kirjastuse 2009. aastal välja antud raamat “Sissejuhatus raamatupidamisse” ning Ardo Reinsalu eelmisel aastal ilmunud “Ajajuhtimine argipäevaks”.

Kui jätta kõrvale “Rikas isa, vaene isa” ja “Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari”, jääb mulje, nagu müüksid meie kaks suurt raamatute jaemüügiketti Apollo ja Rahva Raamat erinevatel turgudel – ülejäänud müügiedetabeli raamatud ei kattu sugugi.

 

Edetabel

 • Äriraamatud 2013

Apollo
1. Rikas isa, vaene isa
2. Müügikoerad. Oma sissetuleku hüppeliseks kasvatamiseks ei pea Sa olema ründekoer
3. Rahavoo kvadrant. Rikka isa teejuht rahalisele vabadusele
4. Teadlik turundus
5. Vaba langemine
6. Suhtluse teel edukaks
7. Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari
8. Ettevõtlus. Õpik-käsiraamat
9. Rikkaks saamise õpik
10. Salajased kirjad mungalt, kes müüs maha oma Ferrari

Rahva Raamat
1. Finantsaabits: Rahaasjade korraldamise käsi­raamat (tasuta e-raamat)
2. Rikas isa, vaene isa
3. Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari
4. Juht ilma tiitlita
5. Kõige tähtsam küsimus
6. Igaühele majandusest
7. Kuidas suurendada müüki
8. Rikkaliku elu valem
9. Sissejuhatus raamatupidamisse
10. Ajajuhtimine argipäevaks

Allikas: Apollo ja Rahva Raamat

 

Üks küsimus

 • Mida teie loete ja soovitate?

Mare Pork, psühholoog
Juhtidele võiks soovitada HBR “10 Must Readi” sarju . Loen ja lehitsen rohkem ingliskeelset kirjandust. Juhid võiksid teada Harvard Business Review’ “10 Must Readi” sarju. Lihtsad ja head on “On Managing Yourself”. Mõnusalt elufilosoofiline on Clayton M. Christenseni artikkel “How Will You Measure Your Life?” või ka sama HBR teine sari “Building Better Teams”. R. Hackman oma artik­lis “Why teams don’t work” tõestab, et meeskonnatöö on viimase aja üks võimsamaid juhtimismüüte, mis on loonud lausa meeskonnatöö kultuse. Uuringud aga näitavad, et mees­konnatöö on tihti saavutamatu ideaal, on vaid ootus, sest koostöö tase sagedamini ei ole see, mida tahetakse – püüeldakse küll meeskonnatöö kui ideaali poole, kuid neid meeskondi, kus kõik oleksid piisavalt ühe mütsi all, motiveeritud ja ühe eesmärgi poole liikuvad, esineb vaid lühemat aega ja neid on oluliselt vähem, kui on loodetud.
Juhtimispsühholoogia suunavad mõtlemisviisid on seotud Mindfulnessi (selge teadvuse, teadveloleku) ideedega. Lauaraamatuks on mul Snyderi ja Lopeze “Handbook of Positive Psychology”. Hetkel loen Daniel Golemani “Focusti”, mis räägib keskendumisest. See, millele keskendud, on sinu ainuke igahetkeline tõeline reaalsus. Nende raamatute põhjal üldistades võib öelda, et inimesed kasutavad oma enda sisemaailma suurust ja võimalusi liiga vähe.

Algis Perens, koolitaja ja konsultant
Loen võõrkeelset kirjandust ja enamasti projektijuhtimise teemadel. Alati võin soovitada Tom DeMarco “Waltzing with Bears: Managing Risk on Soft­ware Projectsi”, mis räägib riskidest ja riskijuhtimisest.

Tiina Saar, karjäärinõustaja, Proeksperdi personalijuht
Terapeudi väljaõppe tõttu loen rohkem psühhodraama kirjandust, mida võib ka juhtimisalaseks tõlgendada. “Sociometry, experimental method and sciense of society” ja “Contemporary psychodrama” – need raamatud annavad mõist­mise ühiskonna toimimisest ja inimesest selles ühiskonnas ning sellest, mis on meie võimuses seda tervendada.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  21. January 2014, 14:10
  Otsi:

  Ava täpsem otsing