MTA ootab maksusoodustuste infot

22. jaanuar 2014, 10:58

Maksu- ja tolliamet ootab äriühingutelt ja asutustelt 1. veebruariks maksusoodustustega seonduvat informatsiooni, et füüsiliste isikute eeltäidetud tuludeklaratsioonidel kajastuks korrektsed andmed ning tulumaksu tagastamine klientidele käiks kiirelt.

Asutused ja äriühingud, kelle teenuste eest tasutud kulud võib maksumaksja oma tuludest maha arvata (nt koolitusettevõtted, pangad, kindlustusseltsid jms), peavad maksuhaldurile 1. veebruariks esitama info maksumaksjate poolt tehtud kulutuste kohta, tuletab MTA oma pressiteates meelde. Vajalikud andmed tuleb edastada elektrooniliselt INF-deklaratsioonil. MTA kannab need andmed maksumaksjate eeltäidetud tuludeklaratsioonidele.

Maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul peavad kõik asutused ja äriühingud olema tulumaksu kiire tagastuse tagamiseks informatsiooni edastamisel väga täpsed. „Kui andmeid maksuhaldurile ei esitata või neis on vead, on andmed vigased ka füüsilise isiku eeltäidetud deklaratsioonil ja seetõttu on takistatud enammakstud tulumaksu kiire tagasisaamine ning inimesed peavad esitama kulusid tõendavad dokumendid paberil,“ selgitas Udde.

Lisainformatsiooni ning abi deklaratsioonide esitamisel saab maksu- ja tolliameti teenindusbüroodest, kodulehelt emta.ee või helistades infotelefonile 880 0815 (elektrooniline deklareerimine).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    22. January 2014, 10:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing