Pro Kapitali tütarettevõtted ühinevad

Rainer Saad 30. jaanuar 2014, 15:28

AS Pro Kapital Grupp teatas, et kontserni kuuluvad tütarettevõtted AS Pro Kapital Eesti ja AS Täismaja (endise ärinimega AS Kristiine Kaubanduskeskus) sõlmisid täna ühinemislepingu, mille kohaselt Pro Kapital Eesti ühendab endaga AS Täismaja.

Ühinemise bilansipäevaks on 1. jaanuar 2014 ja ühinemine loetakse toimunuks selle kandmisega ühendava ühingu asukoha äriregistrisse. Avaldus ühinemise kandmiseks äriregistrisse esitatakse lähiajal. Ühinemise eesmärgiks on lihtsustada kontserni struktuuri.

Tehing ei ole käsitletav tehinguna seotud isikuga börsi reglemendi mõistes ja emitendi nõukogu ja juhatuse liikmed ei ole tehingust muul viisil isiklikult huvitatud.

Kuna kõik AS Täismaja aktsiad kuuluvad ASile Pro Kapital Eesti, siis ei kaasne ühinemisega olulist mõju emitendi majandustegevusele.

AS Täismaja on 27. mail 1996 asutatud äriühing, mille 100% aktsiate omanikuks on AS Pro Kapital Eesti. AS Täismaja oli Tallinnas Kristiine kaubanduskeskuse arendaja ja operaator. AS Täismaja majandustegevuseks on pärast Kristiine kaubanduskeskuse müüki olnud kontserni ettevõtete finantseerimine.

AS Pro Kapital Eesti kuulub 100% AS-le Pro Kapital Grupp. AS Pro Kapital Eesti on Pro Kapitali Eestis asuvate tütarettevõtete valdusühing.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    30. January 2014, 15:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing