Tartu soovib kiiret rongi nii Tallinna kui ka Riiga

Indrek Kald 20. veebruar 2014, 17:15

Tartu linnavolikogu tegi pöördumine raudteeühenduse asjus valitsuse ja riigikogu poole, soovides kiiret ühendust nii Tallinna kui ka Riiaga.

Volikogu arutas tänasel istungil linnale olulise tähtsusega küsimusena Tartu ühendusi Euroopa raudteevõrguga ning võttis vastu pöördumise raudteeühenduste arendamise teemal.

Volikogu kinnitusel on linna edasise arengu teel mitmeid probleeme, mis on lahendatavad vaid riigikogu ja valitsuse tasandil. Üks neist on Tartu ühendusteede küsimus.

"Eesti avalikkuses ja meedias toimuvate Rail Balticu projekti arutelude taustal on tartlastel tekkinud mure, et raudteeliikluse planeerimisel võidakse lähtuda "ühe magistraali" ideoloogiast ning Tartu võib oma ühendusteede poolest muutuda perifeeriaks," seisab tartlaste avalduses.

Volikogu palub tungivalt, et riigikogu ja valitsus seaks transpordivõrgustiku arendamist planeerides tasakaalustatud regionaalse arengu seisukohalt prioriteediks Tartule mugava ja kiire (160 km/h) raudteeühenduse tagamise nii Tallinna kui Riiaga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. February 2014, 17:16
Otsi:

Ava täpsem otsing