Vee-ettevõtjad arutavad veehinna metoodikat

26. veebruar 2014, 12:10

Täna koguneb Eesti Vee-ettevõtete Liidu (EVEL) eestvedamisel uus töörühm, mille eesmärk on keskenduda veeteenuse reguleerimise problemaatikale.

„Täna koguneva töörühma eesmärgiks on arutada ühisveevärgi ja kanalisatsiooni teenuse reguleerimise probleeme ja pakkuda lahendusi vee-ettevõtluse jätkusuutlikkuse tagamiseks,“ ütles EVELi tegevdirektor Vahur Tarkmees. „Lihtsamalt öeldes – me tahame, et hea, see tähendab kvaliteetne, taskukohane, kõigile Eestimaa elanikele kättesaadav veeteenus aitaks hoida meie elukvaliteeti euroopalikul tasemel.“

Tarkmees lisas, et töörühma suurim eesmärk on ära hoida võimalus, et Eesti vee-ettevõtlus jõuab paarikümne aasta pärast tagasi samasse punkti, millest alustas ehk täielikku sõltuvusse eurorahadest.

Töörühma peaülesanneteks on Tarkmehe sõnul:
-          ühisveevärgi- ja kanalisatsiooniteenuse regulatsioonisüsteemi sobivuse hindamine;
-          teenuse jätkusuutliku osutamise jaoks vajaliku regulatsiooni sõnastamine ja regulatsiooni rakendumise taotlemine;
-          ettepanekute koostamine veehinna arvutamismetoodika täiendamiseks;
-          eesmärgini jõudmiseks sobilike tegevuskavade koostamine ja tegevuste elluviimise korraldamine.

EVELi esindajate kõrval kuuluvad töörühma Eesti Linnade Liidu, Eesti Maaomavalitsuste Liidu, keskkonnaministeeriumi, rahandusministeeriumi, siseministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, konkurentsiameti (esindab ühtlasi ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumit), Keskkonnainvesteeringute Keskuse, tarbijakaitseameti ja terviseameti esindaja.

EVEL on 1995. aastal loodud üleriigiline ühisveevärgi ja -kanalisatsiooniettevõtjate vabatahtlik ühendus, kuhu kuulub 40 vee-ettevõtet ja 23 vee-alaga seotud ettevõtet.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    26. February 2014, 12:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing