Raido Neemre • 11. märts 2014 kell 16:57

Analüütikutel on raskusi Facebooki aktsiaralliga sammu pidamisel

Maailma suurima sotsiaalvõrgustiku aktsiad on sellel aastal juba 32% kasvanud, võrdluseks, S&P 500 on kasvanud 1,6%.

See tähendab, et Facebooki keskmine 12-kuu hinnasiht, 72,46 dollarit, on vähem kui 1% rohkem, kui ettevõtte aktsia eilne hind börsi sulgemisel, mis oli 72,03 dollarit. Aktsiahind kasvab kiiremini, kui ennustati ning sunnib aktsionäre vaata üle oma hinnasihte.

“Facebooki aktsia on just kõik ootused purustanud,” sõnas BTIG analüütik Richard Greenfield. Greenfield soovitas oktoobris aktsiaid osta 68 dollarilise sihiga järgmise 12 kuu jooksul. Sellel ajal oli Facebooki aktsia hind 49 dollarit.

Facebooki aktsia käekäik on olnud vägagi vastuoluline alates aktsiate esmaemissioonist 2012. aasta mais. Facebooki juht Mark Zuckerberg elas läbi ettevõtte aktsia 50% languse kõigest mõned kuud peale aktsiate esmaemissiooni. Languse põhjuseks oli investorite kõhklused Facebooki mobiilistrateegia osas, kuna kasutajad hakkasid üha enam sotsiaalmeediat kasutama mobiilides ja tahvelarvutites.

Peale seda on Facebook palju mobiilsesse reklaami panustanud. Jaanuaris teatas Facebook majandustulemustest, mis ületasid analüütikute ootusi. Enam kui pool reklaamitulust oli mobiilsete reklaamide tulu. Eelmisel kuul suurendas Facebook oma mobiilset äri veelgi, sõlmides 19 miljardit dollarit väärt tehingu WhatsAppi ostuks.

Pole üldsegi mitte ennekuulmatu, et ettevõtted ületavad analüütikute pakutud keskmised hinnasihid – S&P 500s ületas 74 ettevõttet analüütikute ootused, vahendab Bloomberg. Facebooki teeb eriliseks aga see, et analüütikud soovitavad peaaegu üksmeelselt oma klientidel Facebooki aktsiaid osta.

4,6 analüütikut 5st soovitab osta Facebooki aktsiaid. Bloombergi hinnangul seab see Facebooki S&P 500 esi 5% hulka.

Hetkel kuum