Technopolis Ülemiste investeerib 20 miljonit eurot

Indrek Kald 04. aprill 2014, 11:22

Technopolis Ülemiste AS investeerib pooleteise aasta jooksul arendusprojektidesse 20 miljonit eurot.

Järgmise paari kuu jooksul käivitub Ülemiste Citys mitu suurt arendusprojekti – algab 13korruselise büroohoone ja uue parkimismaja ehitus ning maikuust suletakse restoran CityPlatz, mille asemele rajatakse uus restoranikompleks.

"Käesoleva aasta kõige mahukamaks projektiks saab ilmselt Lõõtsa tn 5 asuva uue büroohoone ehitus, millega loodame alustada veel selles kvartalis. Hetkel lepime ehitajaga kokku viimaseid detaile lepingu sõlmimiseks," sõnas Technopolis Ülemiste ASi juht Gert Jostov.

"Uue büroohoone valmimistähtaeg on planeeritud 2015. aasta neljandasse kvartalisse. Sellega lisandub Ülemiste Citysse ligi 11 000 m² uut büroopinda," lisas ta pressiteates.

Hoone ehitatakse peamiselt taaskasutatavatest ja kohalikest ehitusmaterjalidest. Ühtlasi hakkavad hoone lõunafassaadi katma horisontaalsete päikesevarjudena seinast eenduvad päikesepaneelid. Pärast 13korruselise büroohoone valmimist kasvab linnakus üüritav pind tänaselt 63 000 ruutmeetrilt 73 000ni.

Büroohoonega paralleelselt toimub uue 280kohalise parkimismaja ehitus. "Ehitus aitab ennetada probleeme, mis võivad tekkida Ülemiste Citysse kerkivate uute büroohoonete ja lisanduvate töökohtadega," märkis Jostov. "Linnaku arhitektuurikavandi kohaselt suunataksegi parkimine tulevikus tänavatelt pigem parkimismajadesse ja linnaku äärealadele, mis jätab selle südames rohkem ruumi rohealadele ja jalakäijatele. Uus parkimismaja valmib järgmise aasta teisel poolel."

Restoran CityPlatz suletakse 1. maist, misjärel algavad ümberehitustööd, et teha ruumi septembris avatavale söögikohale – uue restorani operaator selgub lähikuudel.

AS Technopolis Ülemiste kuulub 49protsendilise osalusega ASile Mainor Ülemiste ja 51protsendilise osalusega Soome börsifirmale Technopolis Plc.

Ülemiste City eesmärgiks on kasvada suurimaks teadmistele tuginevaks majanduskeskkonnaks Baltimaades. Tallinna lennujaama vahetus läheduses asuvale endise Dvigateli tehase territooriumile on arenemas linnaosa, kus 36 hektaril on tänaseks välja ehitatud ca 81 000 m² büroopinda ning rajatud on majandusstruktuur. Lisaks on linnakus veel ca 120 000 m² tööstus- ja laopinda.

Ülemiste Citys tegutseb üle 200 ettevõtte, kus on endale töökoha leidnud 6000 töötajat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. April 2014, 11:23
    Otsi:

    Ava täpsem otsing