Euroopa konverentsireiside korraldajad tulid Eestiga tutvuma

1706-aripaev 09. aprill 2014, 12:41

Sel nädalal viibivad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja MTÜ Eesti Konverentsibüroo kutsel Eestis 31 konverentsikorraldajat 13 Euroopa riigist.

"Meet Estonia" tutvumisreisile saabusid Saksamaa, Itaalia, Suurbritannia, Poola, Venemaa, Hollandi, Prantsusmaa, Šveitsi, Ungari, Tšehhi, Belgia, Norra ja Rootsi konverentsi- ja motivatsioonireiside korraldajad, teatas EAS.

„Eesti on konverentsiturismi sihtkohana veel vähe tuntud, kuid korraldajad otsivad üha uusi ja huvitavaid paiku ning seetõttu on huvi meie vastu suur. Oleme koos ettevõtjate ja linnadega üha enam panustamas Eesti kui konverentsimaa tutvustamisse. Lisaks suuremale turismitulule saab konverentside abil tuua Eesti teadusasutustesse täiendavat rahvusvahelist kompetentsi, samuti täita majutusasutusi ka madalhooajal. Eesti hotellide kõrge tase, väikesed vahemaad ja põnevad atraktsioonid on teinud Eesti atraktiivseks preemiareiside sihtkohaks,“ ütles EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.

Mutso avaldas lootust, et nii mõnigi seekordsetest külalistest plaanib juba lähiajal tuua Eestisse mõne konverentsi- või ärituristile mõeldud grupireisi. „Varasemate aastate analoogsete ürituste korraldamine igatahes kinnitab seda," lisas Mutso.

Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul on külalised olnud eelnevatel aastatel meeldivalt üllatunud, kui heal tasemel konverentsiruume ja teenuseid Eestis pakutakse ning kui kompaktsed ja mõnusa atmosfääriga linnad meil on. „Ärituristid on turismi koorekiht. Näiteks kulutavad konverentsikülalised  Eestis 179 € päevas. See on oluliselt suurem summa kui tavaturisti puhul. Seetõttu tasub vaeva näha, et meelitada neid Eestisse," kommenteeris Karu. Ta lisas, et Eesti trumbid on uudsus, kompaktsus, laialt levinud tasuta internetiühendus, UNESCO maailmapärandisse kuuluv Tallinna vanalinn, looduslähedus ning hea hinna ja kvaliteedi suhe konverentsihotellides.

Juba kuuenda „Meet Estonia" tutvumisreisi raames külastab delegatsioon kahe päeva jooksul siinseid konverentsihotelle ja Tallinna konverentsi- ja turismiobjekte nagu Nokia Kontserdimaja, Mustpeade maja, Raekoda, Kumu, Kadrioru loss, Teletorn ja Lennusadam. Konverentside korraldajad ja assotsiatsioonide esindajad tutvuvad IKT Demokeskuses Eesti kui eesrindliku e-riigiga. Lisaks toimuvad ekskursioonid Tartusse ja Lahemaale.

EAS avas meetme, mille raames saab taotleda toetust rahvusvaheliste konverentside, kultuuri- ja spordiürituste kavandamiseks ja läbiviimiseks ning nendega seotud turundustegevusteks välisriikides.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. April 2014, 12:57
Otsi:

Ava täpsem otsing