Valitsus otsustas suurendada koolilõuna toetust

1706-aripaev 10. aprill 2014, 11:30

Valitsus otsustas tõsta koolilõuna toetuse alammäära 1 eurole, mis tähendab riigieelarvele 8,9 miljoni eurost kulu.

Valitsus otsustas mitte toetada riigikogu Keskerakonna fraktsiooni algatatud eelnõu, mille eesmärgiks on tagada lisaks munitsipaal-, riigi- ja erakooli statsionaarses õppes põhiharidust omandavatele õpilastele tasuta koolilõuna ka keskharidust omandavatele õpilastele, teatas riigikantselei.

Koolilõuna toetuse alammääraks kehtestataks senise 0,78 sendi asemel 1 euro ühe õpilase kohta õppepäevas. Eelnõu autorite hinnangul on eelnõu jõustamisega kaasnev kulu riigieelarvele 8,9 miljonit eurot.

Valitsus toetab haridus- ja teadusministeeriumi ettepanekul põhimõtet, et koolilõunatoetust laiendatakse ka gümnaasiumiõpilastele - vastavasisuline punkt on kirjas ka valitsuse koalitsioonilepingus.  Samas ei toetata eelnõu esitatud kujul, kuna ei peeta põhjendatuks koolilõuna toetuse alammäära seaduse tasandil kehtestamist. Samuti ei saa riigikoolide puhul erinevalt munitsipaalkoolidest rääkida toetuse eraldamisest koolilõuna kulude katmiseks ja selle sidumisest seejuures 1 euroga. Riigikoolide osas ei eralda riik täna toetust, vaid katab koolilõuna kulud põhikooliastmes õppivatel õpilastel tervikuna, kuna riik on nende koolide pidaja.

Haridus- ja teadusministeerium soovib esitada lähiajal omapoolsed ettepanekud põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muutmiseks.

Keskerakonna fraktsiooni algatatud sarnase sisuga eelnõu oli valitsuse 28. aprilli 2011. aasta istungil, kus otsustati eelnõu mitte toetada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. April 2014, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing