Anija vald lõikab Horizoni investeeringutest kasu

Eliisa Matsalu 25. aprill 2014, 12:06

Tolaram Groupile kuuluv Kehras asuv jõupaberitootja Horizon Tselluloosi ja Paberi AS kavatseb ettevõttesse investeerida 200 miljonit eurot. Anija vallavanema Arvi Karotami sõnul toovad uuendused kasu ka vallale.

Anija vallavavanema Arvi Karotami sõnul on Horizon Tselluloos ja Paberi ASi suurinvesteering tervitatav. Vallavalitsuse liikmed kohtusid ettevõtte juhtkonnaga mõned nädalad tagasi ja arutati vastastikuseid koostöö võimalusi. „Saime sel kohtumisel kinnituse, et tehase omanikud on valmis tegema uusi investeeringuid tehnoloogia uuendamisesse ja soojatootmisse,” rääkis Karotam. Kuna käesoleval ajal on koostamisel ka valla soojatootmise arengukava, siis loovad Karotami sõnul investeeringud uue koostootmisjaaama ehitamisse võimaluse tulevikus kasutada tehases toodetavat soojusenergiat Kehra elamumajanduse tarbeks.

Karotami sõnul on hea meel, et investeeringute abil tekivad ka uued töökohad. „Tehas on vallavalitsusele väga oluline koostööpartner ja seetõttu on vallaelanike elukeskkonna parandamine ja uute töökohtade loomine meie prioriteet,” märkis ta. Karotam lisas, et kuna tehase omanikud on üles näidanud huvi investeerimise vastu, alustas vald ka ettevalmistusi uue tööstuspargi arendamiseks tehase lähedusse. “Siin loodame maa-ameti kaasabile, kellelt taotleme vastavate maatükkide andmist valla omandisse,” ütles Karotam.

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS nõukogu liikme Urmas Reimandi sõnul kavatseb ettevõte järgmise seitsme aasta jooksul ettevõttesse investeerida 200 miljonit eurot. Raha paigutatakse uue koostootmisjaama ja vanapaberi töötlusliini ehitamisesse ja uue paberimasina soetamisse. Reimandi sõnul suureneb investeeringutega ettevõtte tootmismaht praeguselt 70 000 tonnilt üle 200 000 tonnini ehk ligi kolm korda.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. April 2014, 12:06
Otsi:

Ava täpsem otsing