Enda tarbeks büroo ost kallim kui investeeringuks soetamine

28. aprill 2014, 12:52

Oma kasutusse ostetava büroopinna investeering ei ole tasuvuse poolest enamasti supertehing, sest sel puhul on ostja valmis rohkem maksma kui investor, kes otsib pinda väljaüürimiseks.

„Omakasutusse ostetava büroopinna investeering ei ole tasuvuse osas enamasti supertehing, mis võimaldaks ettevõtjal kiiresti rikastuda. Pigem on tegemist ettevõtluse vabale rahavoole rakenduse otsimisega. Võib öelda, et omatarbeks büroopinna ostja on selle eest reeglina nõus rohkem maksma kui investor, kes soovib büroo osta selle väljaüürimiseks,“ kommenteeris 1Partner Kommertskinnisvara juhtiv partner Tanel Tarum.

Tarum kinnitas, et büroopinda soovib tavaliselt osta väikeettevõte, kel puudub laienemisplaan. "Näiteks on sellisteks ostjateks ilusalong, hambaravikabinet või konsultatsiooniettevõte,“ selgitab Tarum.

Väikeettevõtteid rahuldavad pinnad on valdavalt suurusega 40-80 m², enamasti piisab paarist parkimiskohast või asukohast väljaspool tasulise parkimise tsooni.

Tallinna Kesklinna büroode ostumüügihinnad jäävad valdavalt laia vahemikku 1200-2000 eurot m² eest, sõltuvalt asukohast ja kvaliteeditasemest.

Büroohinnad Tallinnas:
kesklinnas kaasaegses uues hoones: 12-14 eurot/m²;
vanemas hoones: 10-13 eurot/m²;
kesklinna lähedal uues hoones: 10-13 eurot/m²;
vanemas hea kvaliteediga äärelinna hoones: 6-10 eurot/m².

Büroode vakantsus Tallinnas on keskmiselt 5-8%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2014, 12:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing