Leivakartell sumbus, piimakartell uurimise all

Harry Tuul 01. mai 2014, 08:58

Kahest käesoleva kümnendi kõlavamast kartellikahtlusest on üks lõpetatud ning teise uurimise käib.

Üheks selliseks näiteks on nn leivakartelli uurimine, mis sai alguse 2010. aasta augustis. Toona saatis leivaliit välja pressiteate, et ees ootab leiva-saia hinna 20-30% tõus. Konkurentsiamet otsis läbi Fazeri ja Pere leivatööstuse, samuti leivaliidu endise juhi Arnold Kimberi kontori. Uurimine lõpetati vaikselt detsembris 2012 kuriteo tunnuste puudumise tõttu. 

Teine uurimine käib nn piimakartelli kohta, mis sai avalikuks 2010. aasta oktoobris, kui konkurentsiameti töötajad otsisid läbi nii Selveri kui ka Tere piimatööstuse kontorid. Selle uurimine käib tänaseni, kinnitas prokuratuur.

Sel nädalal esitas prokuratuur süüdistuse konkurentsi kahjustava kokkuleppe sõlmimises Livikole, Selverile, Rimile, Maximale, Prisma Peremarketile ja ASile Helter-R. Süüdistuse kohaselt leppisid osapooled kokku 40-protsendilise alkoholisisaldusega pooleliitriste klaastaaras madalama hinnaklassi viinade jaehindade tõstmise vähemalt 63,50 kroonini. Juhtum kasvas välja OG Elektra ja Liviko kartellikahtlusest 2012. aasta suvel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    04. May 2014, 11:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing