Madis Talgre: mõnest aktsiast käin ringiga mööda

12. mai 2014, 00:00

Harju Elektri nõukogust lahkunud ­Madis Talgre ütles, et usaldab enim Ekspress Grupi ja Harju Elektri aktsiat, samas Pro Kapitalist ja Skanost soovitab ringiga mööda käia.

Meediast käis läbi, et Talgre lahkus Harju Elektrist rahulolematuse pärast madalate dividendidega. Talgre lükkas selle ümber. “Olen alati selle poolt, et kui raha on üle ja häid mõtteid pole, tuleb omanikutulu välja maksta. Harju Elekter on korralik pensionifondide aktsia,” lausus ta.

Kuidas hindate ettevõtte tulemusi – müügitulu oli I kvartalis mullusest 15% väiksem. Ma ei pabista. Käibest ei ole ma kunagi midagi pidanud. Peaasi, et kasumit teenitakse.

Enda aktsiaid Te niisiis ei müü? Selle hinna juures ma oleks neid ammu juurde ostnud, aga mul oli keeluperiood.

Teil oli ka Skanos osalus, nüüd olete selle likvideerinud. Kui Viisnurk läks kaheks, jäi mul 1000 aktsiat kätte. Eelmisel aastal ajasid nad Skano omakapitali taevasse, aga raha ei teeninud, ja siis müüsin.

Skano on üks vähestest, kuhu Te investeerinud pole. Mul pole Arcot, Baltikat, Nordeconi ega Olympicut. Ekspress Grupp on väga hea investeering, aga on ka selliseid ettevõtteid nagu Pro Kapital, millest ei saa üldse sotti – kindlalt ei puutu. Tallinna Vesi on liiga kallis ja sõltub riigist. Skanot ka ei osta ja üldse ei saa aru, miks investorid seda hoiavad.

 

 

Tasub teada

  • Madis Talgre börsiinvesteeringud 

Ettevõte ja aktsiaosalus eurodes
Tallink Grupp 86 558
Harju Elekter   89 600
Trigon PD 76 000
Ekspress Grupp  36 000
Merko Ehitus  19 325
Järvevana  13 640
Premia Foods  7620
Silvano Fashion Group  3620
Tallinna Kaubamaja  2500
Kokku  334 863

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
11. May 2014, 19:57

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing