Putini käsk rõõmustas börsil investoreid

19. mai 2014, 15:09

Et Venemaa president Vladimir Putin käskis Ukraina piiri lähedal asuvatel vägedel tõmbuda tagasi kodubaasidesse, tõusid selle tagajärjel rubla ja aktsiad, vahendab Bloomberg.

Vene Micex aktsiaindeks tõusis täna 1,4%. Aprillis on indeks tõusnud 7,7%. Teine aktsiaindeks RTS tõusis 2%. Rubla tõusis USA dollarist ja eurost koosneva valuutakorvi suhtes 0,5%. Ukraina piirivalve pressiesindaja ütles, et on näha Vene vägede aktiivsuse kahanemist.

Valimiste ootuses

Kreml teatas täna, et president Vladimir Putin andis Ukraina piiri lähedal paiknenud vägedele korralduse baasidesse naasta, mis võib aidata nädalavahetusel Ukrainas toimuvate presidendivalimiste eel pingeid maha võtta.

Putin andis Rostovi, Belgorodi ja Brjanski oblastis asunud üksustele korralduse õppuste lõppemise järel baasidesse naasta, teatas Venemaa presidendi pressiteenistus.

Putin arutas täna Venemaa julgeolekunõukogus olukorda Ukrainas ja tervitas läinud nädalal Kiievi valitsuse ja Ukraina kohalikele omavalitsustele suuremat võimu nõudvate jõudude vahel toimunud kohtumisi.

Samal ajal jätkusid Ukraina relvajõudude kokkupõrked separatistidega riigi idaosas. Luganskis ja Donetskis teatasid separatistid, et plaanivad sügisel ise oma valimised korraldada.

Putin lubas väed Ukraina piirilt ära viia juba kaks nädalat tagasi. USA ja ELi andmete põhjal seda lubadust ei täidetud.

"Paistab, et pinged on veidi leevenenud," ütles Standard Bank Plc arenevate turgude analüüsiosakonna juht Tim Ash. "Mõlemad pooled ootavad tõenäoliselt tuleval nädalavahetusel toimuvate presidendivalimiste tulemusi ja mis olukord sellest kujuneb."

Putin kutsus Ukraina valitsust üles viivitamatult lõpetama karistusoperatsiooni venemeelsete separatistide vastu, kes viisid läbi "referendumid", mis pidid õigustama nende taotlusi Ukrainast lahku löömiseks.

Putin kohtus julgeolekunõukoguga täna Sotšis enne äralendu Hiinasse. Olukorras, kus Putini suhted USA ja Euroopa Liiduga on Ukraina kriisi tagajärjel järjest halvenenud, on eesmärk sõlmida kokkulepe Venemaa maagaasi tarnimiseks Hiinale.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2014, 15:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing