Viisemann: kaks aastat teel börsile

Juhan Lang 27. mai 2014, 16:48

LHV panga pensionifondide juhi Andres Viisemanni sõnul on nad kaks aastat teinud samm sammu haaval ettevalmistusi Tallinna börsil noteerimiseks.

"Kui kõik sujub, siis saame avalikuks ettevõtteks," märkis ta paneeldiskussioonil. "See ei ole midagi sellist, mida saaks lühiajaliselt teha ja oleme varem lubanud börsile tulla 2015. aasta lõpus või 2016. aasta alguses."

Viisemann lisas, et panga jaoks on oluline olla investorite jaoks avatud ning üheks sammuks on olnud läinud nädalal investoritele suunatud alamlehe avamine nii eesti kui ka inglise keeles.

Oluline börsilemineku eeldus on Viisemanni hinnangul ka hea meeskonna moodustamine. "On vaja õigeid inimesi," toonitas ta.

Balti börsid korraldasid täna Riias Balti kapitaliturgude teemalise foorumi "Capital Market as a Driver of Economic Growth and Job Creation", kus esines 20 Euroopa finantseksperti ja ettevõtjat.

Eestist oli esindatud  LHV panga pensionifondide juht Andres Viisemann ja institutsionaalse maaklertegevuse juht Ivars Bergmanis. Samuti avas paneeldiskussioonis oma ettevõtte IPO kogemust Premia Foodsi juht Katre Kõvask.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. May 2014, 09:35
Otsi:

Ava täpsem otsing