Riigiprokuratuur jätkas politsei pooleli jäetud uurimist

Mari Mets 13. juuni 2014, 08:52

Politsei pidas rahakantimist tavapäraseks äritegevuseks ning lõpetas ennatlikult 2,8 miljoni krooni kadumise uurimise, kuid ettevõtja vihje peale jätkas riigiprokuratuur kriminaalasja uurimist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Firma Aslant Plus pankrotitoimkonda kuuluv väikeettevõtja Erkki Tomson avastas koos pankrotihalduri Kauri Rattusega, et 2010. aastal kanditi pankroti eel firmast välja 2,8 miljonit krooni sularaha.

Eile otsustas riigiprokuratuur ettevõtja Erkki Tomsoni vihjest ajendatuna, et politsei poleks tohtinud kriminaalasja menetlemist lõpetada ning saatis selle samale uurijale tagasi.

Aslant Plusi omanikud Leonid ja Nikolai väitsid, et andsid juhuslikult kohatud tuttavale suure sularahalaenu, mida nad tagasi ei saanud.

Paraku ei klappinud asjaosaliste jutud omavahel ning dokumendidki kandsid vastuolulisi kuupäevi - laenu väljamaksedokumendid olid varasema kuupäevaga kui laenuleping, laenusumma ei kajastunud firma majandusaasta aruandes ning laenu saajat ei suudetud tuvastada, see annab alust arvata, et tegu oli fiktiivse isikuga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    13. June 2014, 08:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing