Millises riigis on kõige taskukohasemad eluaseme hinnad?

Raido Neemre 19. juuni 2014, 21:15

Hoolimata sellest, et Euroopa naudib rekordiliselt madalaid intressimäärasid, varieeruvad eluaseme hinnad riigiti suuresti. Kodude hinnad maksavad 2,1-12,1 keskmist aastapalka.

Deloitte hiljutise kinnisvaraindeksi raporti kohaselt maksavad Iisraeli kodanikud 70 ruutmeetrise korteri eest enim. Eluasemele kulutatavad summad võrduvad seal 12,1 keskmise aastapalgaga.  Raport tõi välja, et alates 2007.aastast on kinnisvara hinnad kasvanud umbes 80%.

Kuigi Venemaa kinnisvara hinnad on ühed odavaimad, peab keskmine venelane maksma 10,4 keskmist aastapalka, lubamaks omale 70 ruutmeetri suurust elamist.

Britid pidid 2013. aastal eluasemele kulutama keskmiselt 8,5 keskmist aastapalka. Kuigi uuringus viidatakse Suurbtitannia majanduse paranemisele, märgitakse ka, et hindu kergitab riigis suur nõudlus, mis ületab tihti pakkumise.

London on aga jätkuvalt Euroopa kalleim linn, mille hinnatase ruutmeetri kohta ületab isegi 10 000 eurot.

Taani, Saksamaa ning Portugal on kõige soodsamate hindadega trio.

Taani ostjad maksavad keskmiselt vaid 2,1 aastapalka, Saksamaa ja Portugali kodanikud aga 3 aastapalka oma eluaseme eest.

Oma maja omada soovijate hulga kasv, mis tulenes majanduse paranemisest, kergitas Portugalis 2013. aastal pisut ka kodude hindu, jättes arendajad siiski ettevaatlikuks.

Koduostjate rõõmuks jätkusid Portugalis hindade langused, kuna pankadel on käes suur hulk kinnisvara, mille nad peavad maha müüma.

Saksamaa kodumajade turg on jätkuvalt stabiilne ning 2013. aastal kallinesid Saksamaal kinnisvara hinnad 4,4% võrra.

Taani kinnisvaraturg tundub olevat kodumaistele ostjatele kõige soodsam, kuid on jätkuvalt habras, märgib Deloitte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. June 2014, 21:15
Otsi:

Ava täpsem otsing