Euroopas püsib kriisi pärand - kõrge töötus

Sirje Rank 01. juuli 2014, 12:33

Eurostati täna avaldatud andmeil oli töötuse määr euroala riikides maikuus keskmiselt 11,6%.

Töötuse käärid on seejuures väga suured - alates 4,7% ja 5,1% Austrias ja Saksamaal kuni 26,8% ja 21,5% Kreekas ja Hispaanias. Eestis oli töötuse määr värskes võrdluses aprilli seisuga 7,9%.

Aastatagusega võrreldes on töötuse määr enim alanenud kriisiriikides Portugalis ja Iirimaal, kerkinud aga Itaalias, Soomes ja Hollandis ning (suhteliselt madalalt tasemelt) ka Luksemburgis.

"Kõrge töötus seab ohtu majanduskasvu toibumise ja mõnel pool Euroopas on sellest tõenäoliselt juba struktuurne probleem saanud," kommenteeris agentuurile Bloomberg Nordea panga analüütik Helsingis Suvi Kosonen. "Lähikuudel võib see veidi alaneda, kuid jääb kõrgele tasemele veel pikaks ajaks."

Eile avaldas Eurostat esialgse hinnangu juunikuu inflatsioonile euroalal, mis püsis maikuuga võrreldes samal 0,5% tasemel. See on kaugel euroalal optimaalseks hinnatud tasemest 2% lähistel.

Läinud kuul deflatsiooniriski tõrjumiseks rea erakorralisi meetmeid rakendanud Euroopa Keskpank kaalub vajadusel täiendavaid abinõusid, ütles panga juht Mario Draghi. Sellel neljapäeval toimuvalt Euroopa Keskpanga intressinõupidamiselt siiski lisameetmeid ei oodata. Tõenäoliselt kinnitab pank euroala enim jälgitud baasintressi määra rekordmadalal 0,15% tasemel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
01. July 2014, 12:33
Otsi:

Ava täpsem otsing