EASi uus juht on ETVst lahkuv Hanno Tomberg

04. juuli 2014, 00:00

EASi uue juhatuse esimehe Hanno Tombergi sõnul on tootlikkuse ja tööhõive kasvatamine Eesti kaks peamist ülesannet. “Praegu me oleme tootlikkuse eesmärgist küllaltki kaugel, see on koht, kus pingutada,” ütles ta.

Tomberg lisas, et Eesti ettevõtluses toimuvat vaadates julgeb ta öelda, et mitte ainult IT-sektor, vaid ka traditsioonilistes ettevõtlussektorites on konkreetsed näited, kus juba praegu on palk samaväärne Soomega või sellega väga lähedane. “Just nimelt spetsialiseerumine ja tootlikkuse tõstmine võiksid olla ettevõtete arengumootorid. Ja siin peab EAS olema ettevõtetele partneriks,” ütles ta.

Ettevõtluskogemus olemas. Tomberg rääkis, et on ka ise proovinud ettevõtlust ja olnud lühikest aega füüsilisest isikust ettevõtja, tehes koolitusi ja konsultatsioone.

Enne seda on ta veel töötanud seitse aastat Äripäevas uudistetoimetuse juhina ning õppinud ülikoolis nii mikro- kui ka makromajandust.

Oma palganumbri jättis Tomberg ütlemata ja soovitas seda küsida EASi nõukogu esimehelt Ahti Kuningalt. Tomberg asub ametisse 14. juulil.

Üksmeelne otsus. EASi nõu­kogu esimehe Ahti Kuninga sõnul oli Tomberg nõukogu üksmeelne otsus.

“Kuigi juhatuse liikme konkurss osutus populaarseks ja häid inimesi oli mitu, oli Hanno Tomberg tugevaim kandidaat. Hanno arusaam EASi juhtimisest ja organisatsiooni arendamisest avaldas nõukogu liikmetele muljet. Tegemist on pikaajalise staažiga tippjuhiga, kes on tulemuslikult eestvedanud väärikaid organisatsioone. Kindlasti räägib Hanno kasuks tema kauaaegne majandusajakirjaniku ja meediajuhi kogemus ning osalemine avalik-õigusliku organisatsiooni tippjuhtimises,” lisas Kuningas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. July 2014, 20:18
    Otsi:

    Ava täpsem otsing