Tööstuskinnisvaras on aktiivsed väikearendajad

1321-aripaev 16. juuli 2014, 13:11

Hetkel on turul kõige aktiivsem tööstuskinnisvara sektor, kus uue trendina on rohkem tegutsemas väike- ja keskmise suurusega arendajaid ja maaomanikke, kes otsivad kasumlikke ärivõimalusi, selgus Colliersi turuülevaatest.

Büroopindade üüriturul vähenes teises kvartalis aktiivsus ning selle põhjus on hinnatõus. Kui eelmise aasta lõpus prognoositi, et vabad A-klassi büroopinnad hõivatakse aasta esimeses pooles üsna kiiresti, võttes arvesse pidevalt suurt nõudlust moodsate ja kvaliteetsete ruumide järele kesklinna äripiirkonnas, siis pool aastat hiljem on mõned uued ja pisut varem valminud A-klassi büroopinnad ikka vabad.

„Madalamat neeldumise taset mõjutavad lisaks ka teised tegurid, alustades suve madalast aktiivsusest, suuremad soovid ja ootused üürileandjatele ning asjaolu, et üürimiseks saadaolevate esmaklassiliste ruumide hinnad ületavad potentsiaalsete üürnike rahalist võimekust. Üürnikud otsivad pidevalt parema kvaliteediga ruume, aga ei ole valmis oma rendikulusid märkimisväärselt suurendama,“ kommenteeris Colliersi investeeringute ja hindamise juht Margus Tinno. Samas on arendajad endiselt optimistlikud, alustades ja planeerides uusi projekte nii südalinnas kui ka väljaspool.

Tööstuskinnisvara sektor on Tallinnas ja äärelinnas uute arendusprojektidega endiselt aktiivne. Juuli seisuga ehitatakse vähemalt 16 tööstus- ja laohoonet kogupindalaga umbes 80 000 ruutmeetrit. Suuremahulised laoruumide ja logistikaprojektid Tallinnas ja selle äärelinnades hõlmavad VPG Park Nehatus (22 000 ruutmeetrit) ja Rae vallas asuva Smarten Logisticsi esimest etappi (17 000 ruutmeetrit).

Teise kvartali investeeringute kogumahuks prognoositakse 48–52 miljonit eurot.

Teises kvartalis domineeris investeerimistegevuses kaubanduspindade segment, kus sõlmiti selle aasta suurim üksikobjekti tehing Eestis: soomlaste kinnisvarafond VCA Baltic Retail Fund müüs Tartus Annelinnas asuva Prisma kinnistu soomlastele kuuluvale Russian Baltics Retail Properties (RBRP) kinnisvarafondile. Tehingu hinnaks pakutakse 16,5 miljonit eurot.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
16. July 2014, 13:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing