Tallink prahib laeva ja koondab töötajad

1321-aripaev 21. juuli 2014, 10:50

AS Tallink Grupp ja Bridgemans Services Ltd. sõlmisid lepingu, mille kohaselt läheb reisilaev Silja Europa augustist Austraaliasse, kus laeva kasutatakse majutuslaevana, teatas ettevõte. Silja Europa prahtimine toob endaga kaasa töötajate arvu vähendamise. Töötajate ametiühingutega on alustatud läbirääkimisi.

Tallink Grupi juhatuse aseesimees Andres Hunt sõnas, et muudatuste eesmärgiks on parandada kontserni tegevuse efektiivsust ja kasumlikkust. “1993. aastal ehitatud Silja Europa tegevuskulud on seoses laeva vanuse ja 2015. aastast kehtima hakkavate uute nõuetega kütusele suuremad kui 2009. aastal ehitatud Baltic Queenil,” lausus Hunt.Silja Europa prahilepingu kestvus on vähemalt 14 kuud, pikendamise võimalusega kuni 48 kuuks.

Muudatus toob kaasa ka mitme laeva ümberpaigutamise erinevatel Tallinki liinidel. Silja Europa prahtimisest tulenevalt toimuvad liinidel esialgu järgnevad ümberpaigutused: täna Tallinna-Stockholmi liinil sõitev Baltic Queen asendab eeldatavalt 7. augustist Tallinna-Helsingi liinil sõitvat laeva Silja Europa ja täna Riia-Stockholmi liinil sõitev Romantika hakkab asendama Tallinna-Stockholmi liinil sõitvat laeva Baltic Queen. Riia-Stockholmi liinil jätkab liiklust Isabelle.

Kõigi klientidega, kelle broneeringuid antud muudatused puudutavad, võtab Tallink personaalselt ühendust. Hunt lisas, et Tallink jätkab tööd, et leida võimalusi laevastiku ja liinide optimeerimiseks ja selle tulemusena võib kaasneda täiendavaid muutusi laevade opereerimises.

AS Tallink Grupp omab 19 laeva ning opereerib Eesti, Soome, Rootsi ja Läti vahel kuuel erineval laevaliinil. Ettevõttes töötab ligi 6900 töötajat Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Saksamaal ja Venemaal. 2013. majandusaastal teenindas ettevõte üle 9,1 miljoni reisija.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. July 2014, 13:55

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing